Wpis z mikrobloga

Z dużym niedowierzaniem patrzę na wykop, który ogłosił już ze straty Rosyjskie już są tak wielkie ze cała armia stanęła. Ze Putin sobie połamał zeby. Nie spodziewał się oporu armii ukraińskiej. Wg tej mapki na froncie południowym cały czas do przodu idą Rosjanie. Moja dziewczyna jest z Zaporoża dlatego w sumie obserwuje tylko ten obszar. Zbliżyli się bardzo do Zaporoża(miasto przemysłowe gdzie powstaje dużo silników do Rosyjskiej zbrojeniowki).

Moim zdaniem to my jesteśmy napoczatku tego koszmaru. Rosja rzuciła niedoświadczone wojsko na start. Słabe jednostki odpadną a po miesiącu/ dwóch zostanie już trzon wojska który będzie miał już doświadczenie i dobra zdolność bojowa (o ile logistycznie będą mieli amunicję, żywność i paliwo).

Wiem zaraz będę wyzywany od onucow czy troli ruskich. Ale nie podzielam tego hurra optymizmu. Moment krytyczny się zbliża dopiero.

Co z wojskiem które służyło i działało w Syrii? Ich tam nie ma? Czy może są i tez sobie nie radzą?

#syria #ukraina #wojna
Pobierz
źródło: comment_1645882147zQTsgLYp8P9AqEcNOdsQE3.jpg
  • 32
@Paster_88: Przecież z relacji na wykopie to co chwile filmiki jak jeńcy rosyjscy płaczą i ze myśleli ze jada na ćwiczenia, Putin się skończył, ofensywa zatrzymana, ruskie kradną w sklepach ale o paliwo proszą….. ciężko to się czyta i jest bardzo dużo emocji. Może nie przejmowałbym się tak gdybym nie miał dziewczyny z Ukrainy.
@dzester: rosgwardziści, czeczeni, VDV to słabe wojsko? T-72B3, Pantsir-C1, transporter Typhoon-K, SU-30, K-52 i wiele innych to jest ten przestarzały sprzęt? Po co komentujecie jak nie macie pojęcia?
@Disegno: Czyli jednak po 2-3 dniach nie ma Rosjan pod Zaporozem? Jak można 50 mln kraj przejąć w 3 dni mobilizując tylko 300 tysięcy żołnierzy? Kraj który lokalnie jest w stanie wojny domówej od 2014 roku…
@dzester: No i co z tego, że są pod Zaporożem?

Jak można 50 mln kraj przejąć w 3 dni mobilizując tylko 300 tysięcy żołnierzy?


@dzester: No właśnie myk polega na tym, że albo wjeżdżasz na pełnej i robisz to w 72h, albo nie dasz rady zrobić wcale.
@dzester: ale to nie o to chodzi. Jak można, mając taką przewagę w technice i sprzęcie, nie zająć żadnego większego miasta przez 3 dni? Charków niezajęty, który leży praktycznie na granicy, nie wiem jak z Sumą ale widziałem, że niby znowu Ukraińcy miasto odbili. Chersoń to samo. Przecież są filmiki porzuconego rosyjskiego sprzętu na drogach z powodu braku paliwa. Jak można przygotowywać inwazję co najmniej od października i 2 dniu nie