Wpis z mikrobloga

  • 0
#eldenring

Jak działają bronie dwuręczne?
Zacząłem jak hero mam siekiere i tarczę i mogę używać tej siekiery jedną ręką ale jak nacisne Y+RT to łapie w dwie ręce i wtedy mogę używać specjala z ashes of coś tam. Jak lepiej używać broni? Jedną ręką czy dwoma? Są takie bronie których jedną ręką nie użyje? Może mi to ktoś wytłumaczyć bo nie wiem co robię xD.

Acha i pod paskami z HP fp itd. Mam taką ikonę czerwonego kwadratu ze strzałką do góry. Co to jest?
  • 14
  • Odpowiedz
Jak działają bronie dwuręczne?


@Barto_: no dwuręczne to masz np. duże miecze czy topory, zwykła siekiera to broń jednoręczna, a to o czym piszesz to dual wielding, wszystko możesz wziąć w dwie łapy i wtedy robi większy dmg... możesz też mieć parę takich samych broni w obu rękach i wtedy pod L1 masz atak tzw. power stance, unikalny dla dwoch typów tej samej broni... no a dwuręczna to po prostu większa
  • Odpowiedz
Jak lepiej używać broni? Jedną ręką czy dwoma? Są takie bronie których jedną ręką nie użyje?


@Barto_: wszystko mozesz trzymac oburacz wtedy zmienia sie animacja atakow itp, masz dostep do specjalnej umiejetnosci tej broni pod klawiszem do parowania tarcza (w opisie broni jest co to robi). I ta dodatkowa sila tez wplywa na wymagania wiec bron ktora wymaga duzo sily moze byc noszona w obu rekach wczesniej. Ze zrecznoscia tak nie
  • Odpowiedz
@Barto_: strzelam, że w Elden Ring mecbanika jest taka sama jak w Dark Soulsach, więc:
generalnie nie ma czegoś takiego jak 'broń dwuręczna", bo każda broń możesz używać jedna ręką lub oburącz. Efekt jest taki, że łapiąc broń w dwie ręce zwiększa ci się twoja statystyka Siły o 50%. Więc jak jakaś broń ma wymaganą siłę 60, to chwytając ja oburącz możesz jej efektywnie używać już przy 40 siły. Te dodatkowe
  • Odpowiedz
@Barto_: tak jak pisałem wyżej, te dodatkowe 50% siły jest też brane pod uwagę przy liczeniu bonusu do obrażeń wynikającego ze skalowania się danej broni.

Każda broń poza swoim zwykłym DMG ma też dodatkowy DMG wynikający ze statystyki z którą ta broń się skaluje. Np. masz jakiś miecz, który zadaje 120obrażeń, a niżej masz taką rozpiskę (Str: B, Dex: D, Int: -, Fth: -). Oznacza to że broń "skaluje się" z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@purrfect wszystko zrozumiałem mireczku dziękuję bardzo. Jedno pytanie tylko.

Jak broń ma np. Str B i Dex D

A ja mam np siły 20 dexa 10 to zakładając że np B daje 50% a D 10% to dodaje z obu statow czy tylko z tego co da więcej dmg?
  • Odpowiedz
@Barto_: A dobra, myślałem że masz strzałkę w dół :D fałszywy alarm. No to jak jest strzałka w górę, to masz coś co podwyższa max hp :) możliwe ze medalion!
  • Odpowiedz