Wpis z mikrobloga

Tak myślę, to co się teraz dzieje na Ukrainie teraz tak naprawdę definiuje go jako nowy naród i notabene Ukraina powstaje na naszych oczach.
Każdy kraj który zmaga się ze społecznością wieloetniczną potrzebuje kogoś kto ten kraj zjednoczy, przeleje za niego lub dla niego krew i o kim będą pisać w książkach, nazywać ulice jego imieniem, kręcić o nim filmy i będzie rozpoznawalny na całym świecie jako ten kto ten naród stworzył, zjednoczył i zdefiniował.
Ojcowie założyciele są w każdym kraju, historia o nich spaja kraje dużo bardziej niż wyznaczone granice.
Od Waszyngtona, Napoleona Piłsudskiego czy Bismarcka po Atatürka, Lenina, Mao Zedonga.
Nie ważne czy robili dobrze jak Ci pierwsi czy źle jak ostatni, to oni zdefiniowali kraj i naród jako całość.
To co się teraz dzieje na Ukrainie to piękny przykład jak historia toczy się kołem na naszych oczach. Ukraina jako jeden z niewielu krajów nie miała ojca założyciela, stąd tak łatwo było nią manipulować, teraz ten duch narodu obudził się i ruskim bardzo ciężko będzie go pokonać. Nawet gdyby wojna skończyła się dla nich niepowodzeniem, co mam nadzieję się nie wydarzy to duch narodu, i Ukraińcy jako naród powstają właściwe teraz na oczach całego świata, i przy pierwszej okazji znów będą walczyć o niepodległość.
I tak oto stoi on założyciel i ogniwo spajające Ukrainy, człowiek z ludu, wybrany przez lud i dla niego przemawiający w zwykłej koszulce będący w sercu swojego kraju. To symbol i dzięki temu symbolowi Rosja już przegrała, niezależnie od papierowego wyniku.
#ukraina #wojna #rosja
Qiudo - Tak myślę, to co się teraz dzieje na Ukrainie teraz tak naprawdę definiuje go...

źródło: comment_16458629922rGf7QTjG0A8yqcvUdMCjd.jpg

Pobierz
  • 6
@Qiudo: nawet Polska nie miała w swojej nowoczesnej historii takiego przywódcy, bo nawet Piłsudski w czasie wojny z bolszewikami był znienawidzony przez endeków, którzy woleli mówić, że to Matka Boska uratowała Warszawę niż wojska pod przywództwem Piłsudskiego. Z najnowszej historii w Europie Zełenskiego można porównywać do Churchilla albo do de Gaulle'a. Jak to było w The Crown o Churchillu: On nie jest ojcem narodu, on jest tym narodem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qiudo: Ciekaw jestem jaki Zełenski ma teraz stosunek do całej reszty zachodu. W pierwszym dniu widać było żal, rozpacz, proszenie o pomoc i późniejsze stwierdzenie że Ukraina walczy sama. Myślę że musi On mieć też w głowie dlaczego zachód nie jest w stanie militarnie włączyć się w konflikt, ale czy teraźniejsza pomoc w postaci ogromnego dozbrojenia + pomoc uchodźcom może zmienić jakoś pogląd na całą sytuację? Zastanawiam się jak to będzie
Tak myślę, to co się teraz dzieje na Ukrainie teraz tak naprawdę definiuje go jako nowy naród i notabene Ukraina powstaje na naszych oczach.

Każdy kraj który zmaga się ze społecznością wieloetniczną potrzebuje kogoś kto ten kraj zjednoczy, przeleje za niego lub dla niego krew i o


@Qiudo: Ukraina jako nowy naród, w pełni świadomy, powstała już na Majdanie. Teraz ma test i zdaje go na szóstkę. Są dumnymi przedstawicielami cywilizacji