Wpis z mikrobloga

Ukraiński Su-27 zestrzelił rosyjskiego Su-25 oraz transportowy IL-76. I wtedy sobie przypomniałem, że przecież widziałem ten samolot na pokazach w 2019 roku. Ale tak się przyglądam jego barwom... i to jest ukraiński Su-27! Kto wie, może to właśnie ten konkretny odrzutowiec ze zdjęcia poniżej właśnie walczy w ukraińskich przestworzach...
#ukraina #su27 #wojna
MatiKosa - Ukraiński Su-27 zestrzelił rosyjskiego Su-25 oraz transportowy IL-76. I wt...

źródło: comment_1645834187rcuGbF8fGDhsstVWRJ9LnK.jpg

Pobierz
  • 19
@wjtk123: Tak. F-16 też widziałem na pokazach, Sukhoi jest większy. Natomiast ryk jaki robi F-16 i ogólnie jego przyspieszenie są po prostu nierealne dla zwykłego człowieka o ile ktoś tego nie widział. No chyba, że F-16 trochę przegiął, a pilot Sukhoia nieco się powściągnął, bo oczywiście na pokazach jest zakaz przekraczania prędkości dźwięku ze względu na sonic boom.

Ale chyba próbował zrobić ten słynny manewr "kobra", Su-27 z tego słynie.
@Kantar: Mam zdjęcie mojego taty z 1992 roku z An-124 w tle, wtedy jeszcze w biało-granatowym malowaniu "Wołga-Dniepr", sam początek produkcji. Podwozie tego Antonova składa się chyba z 6-7 rzędów kół. Samolot olbrzymi, zajmował całe zdjęcie, a był kilkadziesiąt metrów w oddali, koła były w stosunku do niego malutkie.
Przy tych kołach stał człowiek i był mniej więcej ich wysokości...A tu jak widzisz człowiek jest 2x większy. Może to była perspektywa,