Wpis z mikrobloga

Moje przemyślenia o "nieudanej inwazji" i niedocenieniu przez Putina postawy Ukraińców.

Wyprowadźcie mnie z błędu, ale z publikowanych filmików z telegramów i oficjalnych raportów to wygląda tak jakby na Ukrainę nie wjechał jeszcze młodszy sprzęt niż 30-40 lat.

Czy druga armia świata wystawia pierwszego dnia inwazji sprzęt produkowany w 1966 bo nie dysponuje niczym nowszym i jej siła jest na glinianych nogach, czy obecnie zalewa przeciwnika bezwartościowym bojowo sprzętem z personelem z pierwszej łapanki o czym świadczą całe porzucone konwoje po pierwszej ofensywie Ukraińskiej.

Ukraina ma ograniczoną ilość nowoczesnej broni, Rosja ma nieograniczoną ilość antycznego sprzętu który może wysyłać tak długo, aż Ukrainie skończy się cała nowoczesna i droga broń.

Putin ściągał pod granicę Ukrainy swoje wojska z granicy chińskiej, pociągami przez 3 tygodnie jazdy non stop jechali na tereny przygraniczne. Czy w azjatyckiej części Rosji szkoli się najlepszych komandosów czy tamci mieszkańcy Rosji są dla niego "najtańszym" mięsem armatnim potrzebnym do ujawnienia pozycji bojowych i taktyk reagowania?

Gdy Ukrainie skończy się, nowoczesna broń na 50 letnich trupach, Putin wystawi swoje najlepsze oddziały.

Zapraszam do odwiedzania strimka z sytuacji na Ukrainie.

#ukraina #rosja #wojna #obsww3
Mirkowy Stream 24/7 - Najnowsze informacje o wojnie na Ukrainie
obserwator_ww3 - Moje przemyślenia o "nieudanej inwazji" i niedocenieniu przez Putina...
  • 31
  • Odpowiedz
@obserwator_ww3: Według mnie to wygląda tak że Putin wystawił młodych chłopaczków, widać to kogo łapią albo po prostu niedoświadczonych żołnierzy, używają starego sprzętu do momentu aż Ukraina nie wystrzeli się z tego co ma. Dopiero po czasie jak Putin jebnie zawodowymi, doświadczonymi żołnierzami z zajebistym sprzętem ale obym się mylił.
  • Odpowiedz
@obserwator_ww3: tigry z zdalnie obsługiwaną wieżyczką to też sprzęt z lat 60? S300,s400, sporo jest nowszego sprzętu oraz starszych konstrukcji ale po modernizacjach. Co oczywiście i tak jest przepaścią w porónaniu do poziomu nowoczesności sprzętu krajów zachodnich
  • Odpowiedz
O tym samym pomyślałem. Wszystko to stsry sprzęt. Nie widziałem żadnych zmodernizowanych wozów czy czołgów. Plus umundurowanie Rosjan jest również mało profesjonalne.
  • Odpowiedz
sprzęt produkowany w 1966 bo nie dysponuje niczym nowszym i jej siła jest na glinianych nogach


@obserwator_ww3: Dokładnie tak, Rosja zamiast w technologie inwestuje tylko w poborowych. Gdyby Izrael nie zdygał i Ukraina by miała Iron Dome to kacapy by nie miały czego szukać, ale niestety nie sprzedali.

Ogólnie, rosyjskie wojsko to taki wojskowy festyn antyków, a to i tak najlepszy sprzęt jaki mają, lepszy niż najnowszy. Te nowe zwykle nie
  • Odpowiedz
@obserwator_ww3 może przewidział pomoc zachodu i zniszczenie dużo sprzętu rosyjskiego w pierwszych dniach wojny. Ale jak już zdobędą strategiczne miejsca wtedy wystawią drogi sprzęt. Jak już będą znane pozycje obronne Ukrainy i niczym Rosję Ukraina już nie zaskoczy.
  • Odpowiedz