Wpis z mikrobloga

@dzikiwonsz:

Kubek jest chyba standardowy i trochę przeźroczysty, i to ciemniejsze to po prostu kolor płynu w środku, zobacz na górze jak jest wlewane, że na czystą wodę to nie wygląda. To niebieskie to chyba tylko taka nakładka na kubek mająca chronić, ja nie wiem, żeby łapki od kubka nie poparzyć? :D
@Vinniczek: Niby tylko koment na 9gag ale wygląda legitymacyjnie.

Ramini El Ramini · Top Commenter · Works at The White House


this will never happend to anybody of you. this is special color paint that engineer uses for buildings in case fire, cause the color > react at hot surfaces and expand so the fire don't get to the other side of the wall etc.
@dzikiwonsz:

No może i tak jest obecnie ten materiał stosowany, ale nic nie stoi na przeszkodzie (poza rachunkiem finansowym pewnie) aby stosowano go też do takiej izolacji kubków. Chyba, że teraz już mówisz o czymś innym bo z twojego pierwszego komentarza nie wiele zrozumiałem ;)
@Vinniczek: hah :D

Po pierwsze stosowanie tego w kubkach raczej byłoby bez sensu, bo i po co? Sądzę, że w zupełności wystarczają aktualne czyli zmniejszające odczuwanie ciepła na ręce, a nie takie które nie pozwalają kubka złapać po nalaniu do niego napoju ;p Mi chodziło o wytłumaczenie co się dzieje z tym materiałem, bardziej po co, bo że reaguje na ciepło to oczywiste. A w komentarzu zastanawiałem się czy to nie
@Vinniczek: Nadal nie wiem czemu miałoby to służyć oprócz fajnego wyglądu, tak, że dla mnie zwykły bajer bez zastosowania, bo że coś jest gorące nie muszę mieć wielkiego znaku z nieba od boga "TO PARZY", ale patrząc na dzisiejsze zakazy, nakazy, pomaganie ludziom jakby byli debilami (często są) to pewnie by się komuś przydało.