Wpis z mikrobloga

Też zawsze sądziłem, że jeśli wojna przyjdzie do Polski - to pierwszy bym uciekał.

A prawda jest taka, normalnie szedłbym bronić kraju przed ruską zarazą. I tak już nigdzie nie zapuszczę korzeni, zapuściłem je tutaj. To w tym kraju są wszyscy znajomi, rodzina, przeszła i obecna. No tak zwyczajnie to mój dom. I choć czuję się obywatelem świata i narzekam na ten kraj non stop, to jednak dom.

Średnio umiałbym sobie spojrzeć w twarz i układać życie, wiedząc że naród którego chcąc nie chcąc jestem częścią ponownie wpadł pod ruski but, który przynosi tylko smród, biedę, zacofanie i bogacenie się jakichś wschodnich dziadów, żerujących na ludziach.

Nigdy nie poszedłbym na wojnę ofensywną, ale obrona to co innego. Może gdybym był młodszy to bym jeszcze inaczej spoglądał, ale człowiek jednak zapuszcza korzenie z czasem. Przynajmniej ja.

I wiadomo, pewnie bym tam zginął, bo na wojnie ktoś zginąć musi. Niemniej może dzięki temu potem dziesiątki milionów żyjących będzie miało normalne życie.

Wszak gdyby moi przodkowie nie walczyli nigdy o nic, to nie przeżyłbym całkiem wygodnie tych 30 kilku lat.

#ukraina #wojna #rosja
  • 11
@onpanopticon:I wiadomo, pewnie bym tam zginął, bo na wojnie ktoś zginąć musi. Niemniej może dzięki temu potem dziesiątki milionów żyjących będzie miało normalne życie.

I co? Oni zgineli za twoja wolnosc i teraz ty musisz umierac?
@onpanopticon: ja nie wiem co bym zrobił. I jestem pod wrażeniem osób, które jak ty mogą zająć jakieś stanowisko. Z jednej strony strach o życie, z drugiej jedyne co się liczy w moim życiu to jest w Polsce. Mam nadzieję, że żaden z nas nigdy nie stanie przed taką decyzją.
@onpanopticon: >Średnio umiałbym sobie spojrzeć w twarz i układać życie, wiedząc że naród którego chcąc nie chcąc jestem częścią ponownie wpadł pod ruski but, który przynosi tylko smród, biedę, zacofanie i bogacenie się jakichś wschodnich dziadów, żerujących na ludziach.

uważasz, że odmieniłbyś losy wojny i ty jeden byś sprawił, że gdybyś został, to Polska nie wpadła by pod ruski but? xD