Wpis z mikrobloga

Hej, chętnie pomogę przy transporcie z granicy z Ukrainą do Krakowa/Rzeszowa/Tarnowa lub okolic (ew. w drugą stronę).
Przejścia Korczowa-Krakowiec, Medyka-Szeginie, Budomierz.
Miejsce dla 4 osób + sporo bagażu. Wszystkie koszty po mojej stronie, w tym ciepła herbata czy obiad.
Niestety na chwilę obecną sam transport, bez noclegu. Mogę ruszać dziś (piątek) od godz. 18 i przez cały weekend.

Kontakt najlepiej na priv. Jak kojarzycie jakieś listy/grupy transportowe, ale już po naszej stronie granicy to podlinkujcie proszę. Dopisałem się gdzie mogłem, a poszukujących transportu widzę wielu, ale raczej na terenie samej Ukrainy.

Widziałem też wpisy, że sporo osób ląduje w Przemyślu i tam teoretycznie można jechać "w ciemno", ale wolałbym to wcześniej potwierdzić.

#ukraina #pomoc #wojna
Pobierz meetom - Hej, chętnie pomogę przy transporcie z granicy z Ukrainą do Krakowa/Rzeszowa...
źródło: comment_16458050722Arq33gRwkRcNzrS7YnZ7J.jpg
  • 17
Jest niestety duży szum informacyjny, dlatego tym lepiej byłoby się skontaktować z kimś kto to bardziej "ogarnia" całościowo, bo chyba dość trudno trafić na konkretnego potrzebującego "peer-to-peer". Jakby komuś przemknęła przed nosem taka grupa, o której pisze @jukit to dawajcie koniecznie znać!
@gski: dzięki, napisałem do nich, ale na razie brak odzewu. Nie wiem na ile to z ich strony faktyczna pomoc a na ile PR, ale jakby coś dali znać to tu wrzucę info.
Wygląda na to, że nie ma problemu z transportem po naszej stronie granicy, taki jak ja jest wielu. Cieszę się, że ludzie są tak chętni do pomocy ʕʔ
słyszałem ze problemem jest transport po tamtej stronie - jak rodzina autem jedzie to ojca nie puszcza do polski bo ma walczyć a rodzina (matka) nie ma prawa jazdy to zostaje bez niczego i jest kłopot

@meetom:
słyszałem ze problemem jest transport po tamtej stronie - jak rodzina autem jedzie to ojca nie puszcza do polski bo ma walczyć a rodzina (matka) nie ma prawa jazdy to zostaje bez niczego i jest kłopot


@gski: no to tym bardziej powinny być osoby na granicy czekające na transport... :/
@meetom siema sam chętnie pomogę tylko nie mam auta ani środków na paliwo, dzwoniłem do Panka ale mają podobno full i rozpatrują dotychczasowe zgłoszenia, jedynie oferuję swoje usługi, jako kierowca za friko, mam doświadczenie w prowadzeniu samochodów dostawczych, pracowałem, jako kierowca, także jak ktoś ma tylko auto do podstawienia to priv, jestem z Tarnowa, zwarty i gotowy w razie potrzeby.
Na chwilę obecną wiem, że jest sporo chętnych, dużo ludzi się zbiera w Przemyślu w oczekiwaniu na pociągi z Ukrainy. Sęk w tym, że te mają duże opóźnienia (typu 8-10h). Ponoć na miejscu są osoby, które to starają się koordynować.
Ja planowo jadę jutro rano. Z tego co się dowiedziałem, najlepiej się kierować na dworzec, ewentualnie parkingi przy Castoramie czy Tesco.
Ale to takie moje szczątkowe info z FB czy od osób,
@GrubasekWalasie: wedle mojej informacji najlepiej się kierować na dworzec w Przemyślu, ewentualnie parking pod Tesco lub Castoramą. Ale to info z trzeciej ręki, więc nie mogę potwierdzić. Ja niestety jestem chwilowo przyblokowany kwarantanną ( ͡° ʖ̯ ͡°)