Wpis z mikrobloga

@yaah: ale co ci mam zobrazować, nawet poszla oficjalna propaganda kremla, zeby Ukraińcy sami usuneli swoj rzad i pomogli Rosji walczyć z "ukrainskim rezimem" poslugujecie sie takimi stereotypami i uproszczeniami, ze az oczy bolą od czytania, wojna skończy sie za pare dni jak Rosja usunie prezydenta ze stanowiska, myślisz, ze wojsko bedzie dalej walczyć i tak samo cywile? O czym wy wgl gadacie, oczekujące od Ukraińców walki do ostatniego żołnierza
  • Odpowiedz
@Harven: gdyby byly przesłanki o zbrodniach wojennych czyli np mordowaniu jeńców to leciało by to 24h na dobe w zachodnich i ukraińskich mediach, takie cos byloby strzalem w drugie kolano Rosji, użyj mózgu a nie tego co ci sie wydaje i co widziałeś w call of Duty
  • Odpowiedz
@Thecule: #!$%@? ja pisalem ze poświęcenie tych na wyspie bylo bez sensu bo oni nie walczyli, zamiast sie poddac i w późniejszym czasie walczyc/zyc/pracowac dla Ukrainy po prostu dali sie zabic, chociaż mieli wybór, poświęcenie goscia ktory wysadzil most i zatrzymal Rosjan mialo jakis sens, ale nie zmienia to tego, ze odbieranie sobie życia w ramach ideologii albo walki za jakis symbol lub polityke jest dla mnie bez sensu
  • Odpowiedz
Wszyscy wiemy co spotkało polskich oficerów, którzy byli wzięci w niewolę i wywiezieni do Rosji... Może Panowie pogranicznicy woleli umrzeć na własnych zasadach.

Zrozumiałabym ich gdyby się poddali, oni jednak woleli do ostatniej chwili pozostać na swoich stanowiskach i odmówić poddania się. Taka postawa wymaga niebywałej odwagi. Bez wątpienia dla Ukrainy stali się symbolem. Cześć ich pamięci!
  • Odpowiedz
@Hatespinner: o chyba nie dotarlo, widocznie miales ciężką zmiane na magazynie w Irlandii, z osobnikami o twojej wiedzy nie dyskutuje bo szkoda mojego czasu ,do twojego pustego lba dociera moze z 5% tego co przeczytasz
  • Odpowiedz
@Godir17: no tak, ruscy by ich wzięli na okręt, zagwarantowali dziwki, alkohol i narkotyki oraz podziękowali za poddanie się - przecież tak czy siak by ich #!$%@? albo wzięli w niewolę, o czym Ty piszesz człowieku
  • Odpowiedz
@Mokin12: kto tak napisal, potraktowaliby ich jak innych jeńców, miales jakis przypadek w tej wojnie egzekucji jencow? To nie jest "wojna totalna" jaka byla wojna światowa w 39, przerażony jestem wiedzą niektórych
  • Odpowiedz