Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie tego co wiemy w sprawie lotniska Hostomel pod Kijowem:

1. Sytuacja jest niejasna, przed 20 (polskiego czasu) wyglądało na to, że VDV kontroluje co najmniej większość lotniska, jeśli nie całe.

2. Około 20 Ukraińcy przystąpili do kontrataku. Odnieśli kilka lokalnych sukcesów, odbijając cześć budynków na terenie lotniska.

3. Pojawiły się plotki, że Ukraińcy odbili całe lotnisko. Tę informację podał Aleksiej Arestowicz, doradca prezydenta Zełeńskiego.

4. Szybko później kancelaria Zełeńskiego sprostowała tę informację, twierdząc że walki trwają.

5. Około 15 minut temu Arestowicz poinformował znowu, że lotnisko odbite.

6. Ministerstwo Obrony Ukrainy znowu zdementowało tę informację i stwierdziło że walki trwają.

Nie wiem co Arestowicz chce tym osiągnąć, ale niepotrzebnie wprowadza chaos informacyjny. Moim zdaniem sprawa wyjaśni się dopiero nad ranem.

#ukraina
JanLaguna - Małe podsumowanie tego co wiemy w sprawie lotniska Hostomel pod Kijowem:
...

źródło: comment_1645737274R2fuoEeC1FCyRTRLymHRFz.jpg

Pobierz
  • 17
@memento_mori: niby tak, ale trochę irytujące jest takie gadanie Arestowicza. Kiedyś w Syrii była sytuacja, że rządowe źródła twierdziły, że jakaś wioska jest pod kontrolą wojsk Assada, jacyś żołdacy to przeczytali i wjechali do tej wioski, prosto pod lufy rebeliantów.

@jejfan1: ciężko powiedzieć, ale wygląda na to, że Ukraińcy intensywnie bombardują teren lotniska, więc jest taka opcja. Z drugiej strony WDW dysponuje silnym wsparciem lotniczym, plus z północy idą już
Sytuacja jest niejasna,


@JanLaguna: Siedzimy na tych wojennych tagach ile lat (no długo nie xD) i jeszcze się nie nauczyłeś podstawowej zasady numer1:
1. Co by pieprzył jeden propagadzista z drugim dopóki kurna nie pokaże wizualnych dowodów zdobycia całe gadanie jest nic nie warte. Propaganda tak należy to traktować.
Zdobyłeś lotnisko - pochwal się dawaj filmy, zdjęcia. Nie masz co pokazać - więc nie zdobyłeś tylko ściemniasz. Taka zasada obowiązuje od
Ale ja to wiem

No nie do końca, bo wierzysz narracjom w tym wypadku narracji ukraińskiej. A tu trzeba być twardym i choćby się to nie podobało wewnętrznie i było przykre trzeba mierzyć się z faktami. A fakty są takie że na razie wojska ukraińskie dostają lanie. A to powoduje że zaczynają uprawiać propagandę.

Wojny się zmieniają, a my cały czas na tych wojennych tagach


@JanLaguna: Tylko niestety są coraz bliżej
@SultanMehmed: Wg. niepotwierdzonych info południe się zwija, tutaj wpis o tym dodałem:
https://www.wykop.pl/wpis/63972273/pojawiaja-sie-niepotwierdzone-info-ze-rosjanie-omi/

Może to być jednak dezinformacja, na co liczę. Ukraińcy bronią się naprawdę twardo i nie mam zamiaru tego nie doceniać. Zwłaszcza front wschodni trzyma się świetnie i zadaje przeciwnikowi duże straty. Nie podoba mi się jednak to jak Rosjanie łatwo przejęli kontrolę nad przestrzenią powietrzną, w zasadzie bombardując dowolne cele za cenę zaledwie kilku maszyn. A kto kontroluje