Wpis z mikrobloga

Dosłowanie to co było 2 lata temu. Zero chłodnych przemyśleń i przyklaskiwanie dla Szumowskiego XD


@Damianowski: ale co 2 lata temu XD mieliśmy farta, że ten wirus nie okazał się bardziej śmiercionośny i tyle, chociaż to małe pocieszenie dla tych co jednak umarli. dajmy nawet, że twoje eksperckie analizy z początku pandemii się sprawdziły, jakie by nie były. a gdyby się nie sprawdziły? ryzykowałbyś życiem milionów ludzi będąc w rządzie?
mieliśmy farta, że ten wirus nie okazał się bardziej śmiercionośny i tyle


@jaksiepatrzy: śmiertelność wirusa była znana od czasu, jak jeszcze był w chinach. Ba, zanim nawet wyciekła o nim informacja na zachód. Niebezpieczeństwo tego wirusa polegalo na przeciążaniu służby zdrowia i to mieliśmy w polsce.
Po utracie krymu wpadli na kolejny genialny pomysł polegający na zatamowaniu kanału północnokrymskiego dostarczającego na krym 80% wody pitnej, efektywnie demolując tam 90% rolnictwa. Nie ma to jak próbować zagłodzić część własnego naródu który miał gówno do gadania w temacie aneksji rosyjskiej. Rosja w 2017 zagroziła że jak nie odkorkują kanału to dostaną #!$%@?. No i właśnie dostają #!$%@?.


@dasfinaleresultat: Ale odwróciłeś kota ogonem xD

Źli Ukraińcy! Wodę odcinają! Biednej ludności
@Hatespinner: emocje są tutaj jak najbardziej zrozumiałe, ale kto kieruje się emocjami ten prędzej czy później trafi gdzieś na manowce.

I tak jak ponad 2 lata temu pisałem i mówiłem żeby się ludzie uspokoili, bo jeszcze nic nie wiadomo, bo jeszcze nic pewnego, bo to wszystko wygląda inaczej w telewizorze niż w rzeczywistości, to nikt nie słuchał, a komentarze w tym stylu dostawały setki minusów.

Dzisiaj 95% wykopu powtarza to co
@dendrofag Ale co ty porównujesz? Wirus, który przeszedł normalną ewolucję, pozabijał ludzi, powstały szczepionki, świat poszedł do przodu, oraz Państwo które wprowadziło armię na teren kraju sprzymierzonego z twoim krajem i zabija cywili. Dwie takie same sytuacje? W dodatku jako punkt odniesienia bierzesz komentarze na Wypoku, gdzie wszyscy znają się na wszystkim. Przecież ty masz takie same kwalifikacje i wiedzę żeby "uspokajać" ludzi, jak inni ludzie, żeby siać panikę.
Kto ma głowę
I tak jak ponad 2 lata temu pisałem i mówiłem żeby się ludzie uspokoili, bo jeszcze nic nie wiadomo, bo jeszcze nic pewnego, bo to wszystko wygląda inaczej w telewizorze niż w rzeczywistości, to nikt nie słuchał, a komentarze w tym stylu dostawały setki minusów.


@dendrofag: Nie śledziłem tego co mówiłeś te 2 lata temu, jeśli rzeczywiście uspokoiłeś ludzi to plus dla ciebie.
W sytuacji ograniczonych informacji jest to jak najbardziej
@Hatespinner:

Ale co ty porównujesz? Wirus, który przeszedł normalną ewolucję, pozabijał ludzi, powstały szczepionki, świat poszedł do przodu,


Ale ja akurat tego nie porównuję.

Ty sobie już wybiegasz w przyszłość na temat koronawirusa, bo ją znasz. Ja nie o tym. Ja mówię o samym początku. Widzę tutaj po prostu bardzo wiele analogii.

Ja porównuje przesadną i nieadekwatną reakcję wykopu na pierwszą wieść o straszliwym wirusie, z początkiem wojny na Ukrainie. Nie