Wpis z mikrobloga

@Papileo: Niestety to nie jest takie proste jak się by mogło wydawać. Nałożenie takich sankcji na Rosję prowadzi do implikacji na rynku finansowym. Właściwie każda większa instytucja finansowa ma otwarty dostęp do rynku rosyjskiego i nie da się tego tak po prostu zamknąć, bez wywołania czasowej destabilizacji na rynku europejskim, a to jest chyba ostatnia rzecz jaka jest w tym momencie Europie potrzebna, czyli kryzys finansowy. Poza tym SWIFT to prywatna
@Papileo: ja wiem, że ta semantyka typu "Niemcy", "Węgry" jako naród weszła mocno w język, ale #!$%@? mać - nie zapominajmy, że to nie są decyzje danej nacji.
Niemcy - biznes energetyczny i #!$%@? antagonista z Wojowniczych żółwi ninja. Gimby Schrödera nie znajo.
Węgry - prawicowy #!$%@? z marzeniem o autorytaryzmie.
Cypr - jak już było pisane wyżej.
Wydaje mi się, że nie ma co teraz wszystkich ruskich wrzucać do wora
pewnie by to oznaczało, że te kraje dostaną po piździe ekonomicznie, bo padnie im eksport/import, poddusi to lokalnych rolników i producentów a ceny w sklepach wzrosną.

No ale wykop się zesra bo przecież na świecie są tylko dwa kolory.


@murdoc: każdy dostanie bo sankcje uderzają w dwie strony geniuszu. Nie ma jednak innego sposobu.
Przecież ty od 20 lat wspierasz prorosyjskich polityków w Polsce, jak ci nie wstyd zarzucać UE że jest czemuś winna?


@knur3000: To czy wspiera czy nie ma małe znaczenia. UE jest kompletnie niezdatna do poważniejszych decyzji i zawsze będzie bo to blok krajów o różnych interesach. Kiedy wy to kurna zrozumiecie.
ale chyba się nie da

zawsze będzie bo to blok krajów o różnych interesach


@ediz4: @knur3000: Dlatego właśnie tylko kierunek federalizacji czyli stworzenie własnej armii i silniejszego rządu europejskiego może to zmienić, bo w końcu będzie interes wspólny. Przegrana Orbana w 2022 i PiSu 2023 w końcu wyeliminuje hamulcowych procesu federalizacji.

Pakt gospodarczy, albo jak woli PiS i część prawicy - "Europa narodów" to jest utopia, w której będą jeszcze