Wpis z mikrobloga

Na wykopie jest bot co rano codziennie wklepuje ciekawe informacje jak pogoda, imieniny etc.

Myślę coby nie zastąpić startowej strony Chrome oraz Mercury w telefonie na rzecz własnej ukierunkowanej karty.

Czy ogarnięcie na podstawowym poziomie API poszczególnych interesujących mnie stron jak wiki/last.fm coś z pogodą i np. imdb czy coś podobnego by przedstawić to w formie strony będzie trudne? #js i #jq i naturalne #html #css ogarniam, dwa pierwsze w mniejszym stopniu, ale czaję.

Czy może lepiej nauczyć się jakiegoś #python czy #ror by zrobić to bardziej pro? #webdev
  • 7
@le1t00: Jak Ci wystarczy robienie wszystkiego na poziomie przeglądarki to spokojnie powinieneś się zamknąć w Java Script, jQuery czy AJAXie. Kwestia pobrania paru danych i wyświetlenia ich. Ruby on Rails może początkowo trochę przerazić, bo tam projekt już na dysku wygląda rozbudowanie. Python wydaje się być najprostszy i najłatwiejszy do tego.

Opcje są dwie - chcesz zrobić coś na szybko to sobie wykodź wszystko w tym co już znasz. Chcesz się
@Godlike_Atheist: Nie chcę by działało to na zasadzie, nie ruszaj bo się #!$%@?, ale by móc w przyszłości łatwo operować na zmianach w api czy dodawać nowe funkcjonalności. ALe to tylko pomysł.

@Sarpens: Chyba jednocześnie będę klepać dwie wersje :)
@le1t00: przestańcie stawiać ror na równi z językami. To tak jakby zapytać: mam uczyć się c czy laravel4

Tak czy inaczej chyba większość przerabiała pogodę w swoim życiu. Gdzieś tam mam widget do wordpressa oparty o api jakiegoś tam serwisu z pogodą + lokalizującego miasto po ip (tak, wiem, ale to dawno było a do dziś nie montują gps w kompach :P)

z imdb też coś kiedyś robiłem. Z lastem nie,