Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie jak zachód totalnie nie rozumie punktu widzenia Rosji. Dla Rosji upadek ZSRR to jest coś w rodzaju rozbiorów Polski i mocno siedzi w obywatelach. Rozpad był szybki, chaotyczny i po granicach rozrysowanych kiedy taka opcja w ogóle nie była brana poważnie pod uwagę.

No więc mamy etnicznych Rosjan mieszkających na Ukrainie, w Białorusi itd.

To trochę jakby, nie wiem, woj. pomorskie u nas w całości leżało sobie w RFN, mieszkali tam Polacy, czuli się Polakami, mówili po polsku, no tylko są pod Niemcem. XD

Większość Rosjan popiera inwazję jako odpowiedź na to, że Ukraina chciałaby być w NATO. Co się wydaje absurdalne jest rzeczywistością. I nie jest to wynik jedynie agresywnej propagandy. Przeciętny Rosjanin wierzy, że to ich tereny.

Putin też tak uważa. Oczywiście ma imperialne zapędy, ale oni wszyscy tam szczerze uważają, że działają w słusznej sprawie.

Jak przyłączono np. Krym to Putinowi poparcie wzrosło skokowo do okolic 90%.

Rozgrywki rozgrywkami, zapędy Putina jego zapędami, ale wbrew pozorom nie mamy tu do czynienia z szalonymi ludźmi, którzy działają bez jakiejś przynajmniej dla siebie logicznej i usprawiedliwionej motywacji. Absolutnie nie popieram inwazji, agresji, wojny itd., ale warto na to też spojrzeć oczami Rosjan.

Tak, dostałem za wpis 60 kopiejek. XD

#wojna #ukraina #rosja
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marsik: A przestań już, #!$%@?. Jak ktoś stara się przedstawić punkt widzenia przeciwnika, to zaraz się zlatują mądrale, żeby pisac o onucach. Nie można nawet próbować patrzyć na sprawę w miarę obiektywnie. Tylko i wyłącznie zachodni punkt widzenia i nic więcej.

Sorry, może przesadzam, ale się #!$%@?łem.
To trochę jakby, nie wiem, woj. pomorskie u nas w całości leżało sobie w RFN, mieszkali tam Polacy, czuli się Polakami, mówili po polsku, no tylko są pod Niemcem. XD


@mickpl: Na pewno walczyliby jak lwy gdyby Polska postanowiła ich przyłączyć. Tyle że nie z Niemcami XD
@mickpl: Też mam takie rozkminy xD

Rosyjski gównokraik zwija się ze swoją strefą wpływu od 30lat xd Wypchnęliśmy ich jako Zachód ze środka Niemiec aż do granicy Ukraińsko-Rosyjskiej w 2k14. Gdyby Baćka upadł na Białorusi gdy były ruchawki to Putin chyba by na zawał padł xD taki super przywódca a jego kraj w regionie ma coraz mniej podwładnych xd. Ich żywotnym interesem jest odzyskać panowanie nad Ukrainą albo zostaną dojechani do
To trochę jakby, nie wiem, woj. pomorskie u nas w całości leżało sobie w RFN, mieszkali tam Polacy, czuli się Polakami, mówili po polsku, no tylko są pod Niemcem. XD


@mickpl: Pomijająć, że to nie jest dobra analogia to sytuacja, w której Polacy czuliby się Polakami, ale woleliby być mniejszością w Niemczech i chcieliby, aby ich region stanowił część Niemiec jak choćby taka Fryzja też byłaby możliwa i mieliby do tego