Wpis z mikrobloga

Poczytałem jakieś zachodnie fora, grupy, reddity i twittery i generalnie uważa się, że sankcje nałożone przez USA+UE są dosyć mocne, z kolei na wykopie czytałem, że raczej bez szału. To jak jest w końcu? Ja jestem totalnym ignorantem i chyba tylko ta blokada NS2 coś mi mówi xd

#rosja #ukraina #wojna
  • 11
@esko: wykop by chciał, żeby od razu załączyć wszystko tak, żeby w przypadku pełnoprawnej wojny już nic nie zostało.
Jak na obecny etap jest spoko, mam nadzieje, że nie zesrają się z sankcjami jeśli eskaluje
@esko: Mi się wydaje, że Putin i rosyjscy stratedzy wojenni byliby raczej mierni i wystawiliby się na pośmiewisko na arenie międzynarodowej, gdyby nie przewidzieliby sankcji- jak straszne one by nie były i by się wycofali z raczej już przygotowanego planu wojennego. To nie jest zabawa w piaskownicy, to poważna polityka
@esko: Bo łatwiej jest jak ktoś ma płacić więcej, a nie my. Lepiej kazać Dżonowi płacić więcej za paliwko/olej, niż samemu to robić. W Europie i USA jest też spora inflacja. Co takiego Dżona za kałużą obchodzi, że jacyś słowianie się strzelają xD
kolei na wykopie czytałem


@esko: gdyby Amerykanie #!$%@? tysiąc atomówek w Kreml, to byś na wykopie przeczytał, że powinni byli #!$%@?ć dwa.
To są dość mocne sankcje, zważywszy na to, że walki się dopiero zaczną.