Wpis z mikrobloga

@sharkmark: pracowałem na budowie takich domków (3szt.) i jeśli chodzi o budowę to łatwa sprawa. Ważne, żeby dobrze przygotować fundament, zwrocic uwagę na wiatroizolację i budować parterówke. Choć byś cuda robił i tak będzie słychać kogoś u góry lepiej lub gorzej. Podłogówka to kwestia do rozważenia w takim domu ale niech się wypowiedzą użytkownicy.
@LimiL8: jeśli chodzi o budowę to widziałem, szkielet stawiają z gotowców w 2 dni, również myślimy nad parterowym, jak to się ma do bezpieczeństwa? Jak pierwszy raz zobaczyłem takie rozwiązanie to pomyślałem: "przecież wiatr to zdmuchnie".. XD
@sharkmark: Zwróć uwagę, że w takim domu już na etapie projektowania musisz mieć dokładnie rozplanowane gdzie co będzie wisiało . Szafki w kuchni, telewizory, szafki w pokojach czy w łazience itd, bo trzeba dać odpowiednie wzmocnienia . No i później przez resztę lat musisz pamiętać gdzie dokładnie one się znajdują, żeby nie powiesić tv na samej płycie OSB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ziałem, szkielet stawiają z gotowców w 2 dni, również myślimy nad parterowym, jak to się ma do bezpieczeństwa? Jak pierwszy raz zo


@sharkmark: Nie lepiej gotowiec z keramzytobetonu? Czas taki sam, cena pewnie podobna.
@sharkmark: mieszkam w szkieletowym od 5+ lat. Stałem się fanem tego typu domów, a mam też doświadczenie z mieszkania w domu z cegły. Na pewno zaletą jest "ciepło" domu, gdy dotykasz ściany w domu ceglanym to jest ona zimna prawie zawsze, a dom drewniany ma zawsze ciepłe ściany. Jest to budynek naturalny dla człowieka i super się człowiek czuje w drewnianej budowli, o wiele lepiej niż w betonowym klocu.
Na wykopie
@sharkmark mieszkam (z przerwami na akademik i wyprawy zagraniczne) całe życie w domach szkieletowych . Gorąco polecam taki sposób budowania . Wadami napewno są wyciszenie piętra i w niektórych wypadkach niemożliwość przeniesienia np kontaktu . Jeśli mieszkasz na terenie zagrożonym powodzią to nie jest dobry pomysł . Tak wyglądał dom szkieletowy moich rodziców podczas remontu po 31 latach użytkowania ( dla tych co twierdzą że szkieletówka to napewno zgnije ) . Jakbyś
wacek901 - @sharkmark mieszkam (z przerwami na akademik i wyprawy zagraniczne) całe ż...

źródło: comment_1645683656RU5APfLvGMJgPjFOlSG2G0.jpg

Pobierz