Wpis z mikrobloga

Padł mi suport, tak sądzę bo cała korba się rusza / ma luzy na wszystkie strony. Pacjent to Cube Hyde Race który wg dokumentacji ma jakiś niemiecki suport Thun Zumba 68mm 120mm (na kwadrat), który znalazłem tylko w jakimś niemieckim sklepie z wysyłką w sumie za prawie 160zł

Pytanie: zamawiać taki sam czy kupić jakiś pasujący? Polecicie coś dostępnego od ręki i niezawodnego? Nie musi być tani.
i pytanie nr dwa - czy jestem w stanie go wymienić sam zakładając że mam odpowiednie klucze i dostęp do Youtuba?

#rower
  • 6
to ma jakiś nietypowy gwint, że chcesz dokładnie taki sam support?

Co do wymiany to może tak a może nie. Może być zapieczony itd.
Zamontować też warto na jakis klej / loctite, żeby nie podchodziła woda itd. W dobrym serwisie powinni to zrobić w dobrych pieniądzach.
@general_bomba zamiast kleju lepiej dać smar, już i tak wystarczająco ciężko odkręcić stary przy wymianie. Ja zwykle daję montażowy Shimano, ale nawet litowy będzie dobry.
to ma jakiś nietypowy gwint, że chcesz dokładnie taki sam support?


@general_bomba: Nie wiem, nie znam się :) Rower jest na pasku więc może być ograniczona możliwość regulacji jeżeli będzie dłuższy. W sumie chyba najlepiej będzie jak pójdę z tym do serwisu.
@vare: ciężko, bo jest zapieczony i/lub #!$%@? zbyt dużym momentem.
Wklejenie niebieskim + odpowiedni moment dokręcania powinien sprawić, że ten moment siły potrzebny do zerwania o odkręcenia będzie odpowiedni, przewidywalny.

Nie żebym nigdy nie przykręcał na smar( ͡° ͜ʖ ͡°)