Wpis z mikrobloga

#zalesie #dieta
Czy tylko ja mam tak, że raz na jakiś czas mam "zachciankę" żywieniową.
I np. przez cały miesiąc na śniadanie będę jadł bułki z konserwą turystyczną by potem o tym zapomnieć na kolejne x lat ?
  • 41
  • Odpowiedz
@samot głównie to robię research w ramach samobadania ale jest parę takich oznak, które mogą świadczyć o adhd. M.in. jak chcesz coś kupić - niektórzy ludzie z adhd(w tym też i ja) zaczynają robić research na temat tej rzeczy. Uważnie rozważają wszystkie dane modele(np.) zahaczając w niektórych momentach o obsesje(miałem tak z kupnem robota sprzątającego), po godzinach przeszukiwania internetu w celu wybrania rzeczy o jak najlepszych parametrach zaczynasz coraz bardziej zbaczać z
  • Odpowiedz
@MacintoshTheRebel: Brzmi jakbym czytał o sobie xD W ogóle ja sam w sobie bym nie podejrzewał że mogę mieć ADHD , ale kilka znajomych mi powiedziało że może ja mam adhd i czytając o tym coraz więcej wydaje mi się że to mnie w jakimś stopniu dotyczy i działa na moje życie. Tylko co dalej z tym zrobić ?
  • Odpowiedz
@MacintoshTheRebel: dzięki, ogólnie sporo pasuje i w sumie potwierdza się to co gadałem też z psychiatrią że mogę mieć ADHD, jednak na podstawie rozmowy i testu wyszedł wynik niejednoznaczny wtedy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego też mnie zaciekawiło co piszesz
  • Odpowiedz
@kodecss: Każdy to ma - warto jednak zobaczyć czym ta zachcianka się różni od zwyczajnej diety - w tym przypadku brzmi trochę, że mogłeś mieć za mało tłuszczu, białka lub soli (szczególnie o sól ciało lubi się upominać). Ogólnie nawet jeżeli dbasz o makro to one są tworzone populacyjnie i cechy osobnicze mogą powodować dość duże odchyły (nawet 20-30% na poszczególne składniki).
  • Odpowiedz
@Urajah: Wątpię, że to się wywodzi od makrosów w organizmie.

Po prostu siadam sobie wieczorem przed TV czy PC i dostaje taki impuls, ale bym sobie zjadł świeżą bułkę z konserwą turystyczną - i tak jem na śniadanie przez miesiąc a potem jem normalnie a to owsianka a to jajówka a to omlet itp.

Tak samo np. ale bym sobie zjadł parówki które mają w środku ser żółty(które np. jadłem ostatnio
  • Odpowiedz
@kodecss: Tak, ostatnio mi się przypomniały kanapki, które uwielbiałam jeśc w liceum na drugie śniadanie codziennie przez długi okres czasu i od kilku dni jem je codziennie znowu i się nie nudzą :D
  • Odpowiedz
@kodecss: ja odkad kupilem toster (ok. 2 miesiace), to codziennie jem na sniadanie tosty z serem i szynka. Jedyna wariacja to zmiana chleba tostowego z graham na wieloziarnisty i odwrotnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz