Wpis z mikrobloga

@wakxam Podobna sytuacja wystąpiła w mojej rodzinnej miejscowości - Ciechocinku w Kujawsko - Pomorskim. Swego czasu znajdował się tam największy w Europie odkryty basen solankowy, który był główną atrakcją miasta. Pamiętam jak co weekend przyjeżdżały tłumy turystów, żeby się na niego wybrać. Co ciekawe, poziom zasolenia był podobny do Morza Śródziemnego. Niestety, basen zamknięto w 2001 roku, a samo miasto bardzo wiele na tym straciło. Było wiele pomysłów, koncepcji, żeby go odbudować,
NicNowego - @wakxam Podobna sytuacja wystąpiła w mojej rodzinnej miejscowości - Ciech...

źródło: comment_1645430925BMzA2bt8D3x9YwOhbofnc6.jpg

Pobierz
@wakxam: z jednej strony smuty bo fajne baseny otwarte zostały zasypane, z drugiej ich miejsce zajeły dowalona aquaparki, termy całoroczne, baseny pojawiły sie chyba wszędzie na poziomie powiatowym więc też nie było miejsca na stare przestarzałe baseny otwarte. Chociaż sentyment jest jak najbradziej :)
@wakxam: jeden z niewielu takich otwartych basenów w starym stylu jest w Sosnowcu, kąpielisko Sielec. Całość wygląda jakby czas się tam zatrzymał w 1994 ale to akurat nie jest wada. Nawet są skocznie 3 i 5 metrów, rzadkość na basenach dzisiaj. Jeszcze w 2020 z nich skakałem. Tylko trochę lipa jest, bo śliska podłoga i trudno wziąć rozbieg bez #!$%@? się na tym xD
@wakxam: ahh ileż mam świetnych wspomnień z tego miejsca. Odkryte baseny to było to. Wejście na cały dzień za kilka złotych, brało się tylko ręcznik do plecaka i siedziało od rana do wieczora. Z resztą wokół tego basenu było naprawdę mnóstwo zielonego terenu, także każdy się zmieścił. A ile dziewczyn się poznało.... szkoda że tyle lat to miejsce jest już martwe.
@wakxam: Warto w temacie wpspomnieć również o otwartym basenie elbląskim - na moment uruchomienia, czyli 1934 rok - największy otwarty basen w Europie o powierzchni lustra wody ponad 3 hektarów

https://pl.wikipedia.org/wiki/Basen_miejski_w_Elbl%C4%85gu_(odkryty)

Za dzieciaka jak jeszcze funkcjonował uderzała tam całe miasto w lato
solufka - @wakxam: Warto w temacie wpspomnieć również o otwartym basenie elbląskim - ...

źródło: comment_1645439878NrkTFYomtNA046a2iStb7L.jpg

Pobierz