Wpis z mikrobloga

  • 0
@AdamES
@tagan myślałem że taki kolorek dłużej bez prania wytrzyma xD
@ogrin8080 kurtke mam dobrą, problem ze spodniami bo śmigam w dżinsach motocyklowych ,ale te dają zero zabezpieczenia przed zimnem.
@AdamES ciężko przewidzieć , patrze na drugi tydzień marca, wtedy planowałem pojechać po moto z Gdańska do Wawy. Może będzie cieplej, a może poczekam jeszcze..
@Kick_Ass:

wszyta membrana wiatro-wodoszczelna


jeśli spodnie nie mają wypinanej membrany, to ich nie kupuj, jeśli planujesz w nich jeździć przy lepszej pogodzie. Kup sobie lepiej jakieś tekstylne z choćby paroma panelami wentylacyjnymi i wypinaną membraną, podpinką, nie będziesz w ogóle czuć zimna przy temperaturach np. 3 stopni Celsjusza (choć nie jeździłem na nakedzie i nie wiem czy tam inaczej się odczuwa). Za to buty, jeśli membrany nie mają, to możesz jakiś
@Kick_Ass ostatnio jeździłem na nakedzie przy 7-8° w jeansach dwuwarstwowych i było wystarczająco ciepło. Miałem pod nimi najtańsze kalesony narciarskie z Decathlonu, które nie są zbyt przewiewne, ale w tych okolicznościach to ich główna zaleta :D
@Kick_Ass: kondomik przeciwdeszczowy np takiego oxforda bardzo poprawia komfort termiczny. Jedzie się jak w worku, zero oddychania, ale w pewnych okolicznościach to zaleta.

Aha, no i można jechać, jak nie pada deszcz. Oni tego w ogóle nie sprawdzają( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kick_Ass: Nie ma sensu kupować jakiś dodatkowych ciuchów aby 10 razy w roku jeździć przy +10C. Prawda jest taka że głównie się jeździ w temperaturach +20C i wazniejszy jest dobry przewiew w lecie a podczas jazdy +15C zakłada się dwuczęściowa przeciw deszczówkę i podpinki do spodni i kurtki które już masz albo bluzę i kalesony.
Przeciw deszczówka całkowicie chroni przed wiatrem a to on jest głównym czynnikiem wychładzającym.
  • 0
@mpetrumnigrum jak jeździłem na 6 rano do roboty to czasem rano miałem lód na motocyklu xD kalesony nie załatwiały sprawy pod dżinsami. Może faktycznie kupię sobie po prostu termiczną bielizne i kondona 1 częsciowego.
kondona 1 częsciowego.


@Kick_Ass: Kup bieliznę termoaktywną i przeciw deszczówkę KONIECZNIE DWU CZĘŚCIOWĄ.
Miałem jednoczęściową helda i to było nieporozumienie. Ciężko się to ubiera, jeszcze ciężej sie to ściąga, mocno krepuje ruchy. Dwuczęściowa jest pod każdym względem lepsza. Koniecznie spodnie tylko na szelkach. Ale spodnie chowa się pod kurtkę. Pamiętaj że by przeciw deszczówkę przymierzać na ciuchy motocyklowe ale nie powinny tak idealnie przylegać, powinieneś mieć trochę luzu.