Wpis z mikrobloga

#wichura #prawo #sasiad

Mirki jak ktoś ma jakiś pomysł to help!
Mieszkanie w bloku, obok jest długi budynek gospodarczy, który jest podzielony na 8 pomieszczeń i każde mieszkanie ma przypisany swoje jedno takie pomieszczenie. Dach jest pokryty papą i do sąsiada przyjechał gość, który stanął na wysokości akurat mojej części, z której w nocy podczas wichury oderwał się kawałek papy i zbił przednią szybę. Chciałem się dogadać ale sąsiad jak wyszedł, to od razu zaczął mi ubliżać, wyzywać i nie dało się z nim dogadać. Nikt nie chce się uchylać odpowiedzialności ale reakcja sąsiada wręcz mnie wryła w ziemię. Iść tym do sądu i przy okazji wytoczyć sprawę cywilną o zniesławienie itp?
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kpr19:

Dogadaj się.

Nieumyślne zniszczenie mienia, uszkodzenie lub uczynienie rzeczy (zwierzęcia) niezdatnej do użytku nie jest ani przestępstwem, ani wykroczeniem, chyba że jednocześnie wyczerpane zostaną znamiona innego czynu zabronionego (np. sprowadzenie katastrofy w komunikacji, sprowadzenie zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, niszczenie lub uszkodzenie zabytku). Stanowi wyłącznie delikt cywilny (art. 415 k.c.).