Wpis z mikrobloga

Moja mama posiada stacjonarny sklep z butami i odzieżą używaną. Generalnie jakoś tam sobie zawsze radziła i wychodziła tym na plus ale przez ostatnie podwyżki mediów i czynszu obawia się, że zacznie do tego interesu dokładać.
Myślimy nad sprzedażą wysyłkową aby JDG prosperowała dalej aż do czasu nabycia praw emerytalnych.

Logistycznie dużego problemu nie będzie aby to grało... jednak nie wiem jak to jest do końca zgodne prawnie.
Na wszystkie rzeczy posiada faktury, kasę fiskalną, sklep i cała reszta jest legalnie.

Czy na portale typu vinted, olx itp itd można wejść komercyjnie i to prowadzić?
Jak ogarniać płatności aby skarbówka się nie przyczepiła do nieokreślonego dochodu (byłoby zapewne dużo transakcji).

Co z kontem bankowym na które przychodziłyby przelewy?
Jej obecne konto nie posiada bankowości internetowej (jakiś tam lokalny spółdzielczy czy coś). Założenie dodatkowego konta nie będzie problemem... ale co zrobić aby to wszystko było legalnie? ;)

#vinted #dzialalnoscgospodarcza #rachunkowosc #sklepyinternetowe
  • 7
obawia się, że zacznie do tego interesu dokładać.


@scomander: wszyscy podnosza ceny a ona twardo bedzie trzymac te z lat '90 czy juz ma takie z lat '00? Niech zaktualizuje na obecne czasy.

Czy na portale typu vinted, olx itp itd można wejść komercyjnie i to prowadzić?


@scomander: na OLX tak, sa konta firmowe

normalnie dostaje kase na konto, nabija paragon, wrzuca go do paczki i tyle
@scomander: wszyscy podnosza ceny a ona twardo bedzie trzymac te z lat '90 czy juz ma takie z lat '00? Niech zaktualizuje na obecne czasy.


@Wychwalany: no wiem... jednak JDG w małej miejscowości nie może sobie pozwolić na podwyżkę cen. Podniosła minimalnie ceny obuwia kiedyś to się zmniejszył ruch w sklepie.
@kuncfot: a gdyby podpiąć pod to konto moje albo siostry? My ogarniamy bankowość elektroniczną a moja mama się w tym pogubi. Kasa by szła do nas na konto, od nas info do mamy jaka rzecz się sprzedała i komu wysłać... ona by to pakowała i wysłała inpostem (to ogarnia).

Czy w takim przypadku może się skarbówka dowalić do mnie lub do siostry?