Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądze kupuje parędziesiąt samochodów gruzów i następnie rozstawia je na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 de facto blokując sporą część ruchu tranzytowego w Polsce?

Dodatkową akcję robią w Warszawie, blokując główne arterie w mieście i uniemożliwiając poruszanie się mieszkańcom jak i działanie firmom.

Oznajmiają, że robią to w ramach protestu przeciwko braku równouprawnienia w Polsce i żądają m.in. wprowadzenia małżeństw jednopłciowych w Polsce oraz zmiany płci na życzenie refundowanej z NFZ.

I to nie, że blokada jest na godzinkę czy coś żeby zwrócić uwagę mediów - będą blokować do skutku, czy to będzie miesiąc czy pół roku.

Sądzicie, że nasze #4konserwy popierające blokady w #kanada by stanęły w ich obronie i uznały, że rząd nie ma prawa ich aresztować/usunąć samochodów bo to w końcu protest i jakakolwiek próba odblokowania infrastruktury to oznaka totalitarnych rządów i kraj zamienia się dosłownie w faszystowską komunę?

Czy jednak okazaliby się hipokrytami i żądali rozjeżdżania protestujących tak jak to było w protestach BLM, gdzie 90 sekundowe zajęcie pasa drogi uzasadniało użycie broni wobec protestujących?


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa
rzep - Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądz...

źródło: comment_16452694637EvTr2QoXy59l2JOGAblRj.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
Czyli ty będziesz decydował kto może protestować i w jakich tematach? Czy jak to ma działać?


@rzep: Tak to ma działać, że jak murzyny #!$%@?ą pół kraju, bo jeden z nich przesadził z ćpaniem to jest dobrze, ale jeśli ludzie nie chcą być zmuszani do brania szczepionek i blokują drogi, to już jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brak możliwości brania ślubu jest problemem, ale bez tego możesz żyć w 99% procentach jak ze ślubem. Porównywanie tego do przymusu szczepień,
  • Odpowiedz
Brak możliwości brania ślubu jest problemem, ale bez tego możesz żyć w 99% procentach jak ze ślubem. Porównywanie tego do przymusu szczepień, którego nieprzestrzeganie ma skutkować brakiem możliwości pracy i robienia zakupów, to czysty idiotyzm.

Nie możesz wziąć ślubu jako homoseksualista = kilka niedogodności z tym związanych, poza tym możesz pracować, robić zakupy gdzie chcesz, latać na wakacje, żyć.


@dymitrop: No czyli stwierdzasz, że ty wiesz lepiej od innych na jakie tematy można protestować i jakich środków używać w celu protestów.

Jak ktoś protestuje w temacie, który się tobie podoba - można blokować drogi. Jak nie -
  • Odpowiedz
Nie są złe bo nie pasują do moich poglądów, sa złe bo są przygotowane przez tube propagandową która nawet nie wspomni o brutalności policji w stosunku do policjantów.


@pansa: Masz różne sondaże przygotowywane przez różne firmy. Każda potwierdza to samo - większość Kanadyjczyków nie popiera protestów.

Więc twierdzenie, że "całe społeczeństwo protestuje" jest zwykłym kłamstwem - ale do tego się nie przyczepiasz, tylko do tego, że badanie jest wg. Ciebie zmanipulowane. ( ͡°
rzep - > Nie są złe bo nie pasują do moich poglądów, sa złe bo są przygotowane przez ...

źródło: comment_1645293661DvHE1WDBeMpEvGB0ZDE6dS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No czyli stwierdzasz, że ty wiesz lepiej od innych na jakie tematy można protestować i jakich środków używać w celu protestów.

Jak ktoś protestuje w temacie, który się tobie podoba - można blokować drogi. Jak nie - nie można.

Ty oceniasz ważność postulatów.


@rzep: Ja nie stwierdzam. Już widzę na czym polega twój problem. Ty uważasz, że wszystko jest subiektywne. Przykro mi, ale jesteś w błędzie. Można obiektywnie stwierdzić, że brak możliwości brania ślubu jest mniejszym problemem niż zmuszanie ludzi do brania szczepionek, a w przeciwnym razie - odbieranie im możliwości pracy, zakupów
  • Odpowiedz
Ja nie stwierdzam. Już widzę na czym polega twój problem. Ty uważasz, że wszystko jest subiektywne.


@dymitrop: Że co? To ty subiektywnie stwierdzasz, które protesty są ważne, a które nie.

Ja właśnie próbuję zachować obiektywność.
  • Odpowiedz
Proszę mogę wrzucać źródła ale jaki to ma sens, jeden rabin mówi tak drugi nie.


@pansa: Czyli nawet twoje źródła pokazują, że najlepsze na co może liczyć protest to 46% badanych, twierdzących, że "może się z nimi nie do końca zgadzają, ale ich postulaty mają sens".

Nie, że popierają czy
  • Odpowiedz
Że co? To ty subiektywnie stwierdzasz, które protesty są ważne, a które nie.

Ja właśnie próbuję zachować obiektywność.


@rzep: Nie. Obiektywność to nie jest stwierdzenie, że wszystko jest równoważne.

Ty właśnie stwierdzasz, że JAKAKOLWIEK PRÓBA OCENY czy dany problem jest mniej lub bardziej ważny jest subiektywnością. A to nie prawda.
  • Odpowiedz
31% popierajacych do 46% przeciwko to według ciebbie margines ?


@pansa: 31% popierających. Jest to badanie sprzed 3 tygodni (sam początek protestów) więc masz sporo niezdecydowanych.

Kolejne badania nie poprawiały tej liczby dla konwoju.
  • Odpowiedz
Nie. Obiektywność to nie jest stwierdzenie, że wszystko jest równoważne.


@dymitrop: Obiektywność to stwierdzenie, że dla jednej grupy konkretne postulaty są ważne, a dla drugiej grupy inne postulaty są ważne.

Twierdzenie, że ty wiesz lepiej, co jest warte protestów, a co nie, to właśnie oznaka subiektywności.
  • Odpowiedz
Obiektywność to stwierdzenie, że dla jednej grupy konkretne postulaty są ważne, a dla drugiej grupy inne postulaty są ważne.


@rzep: Nie. Obiektywność to możliwość oceny co jest ważne a co nie.

Natomiast subiektywność to sprowadzenie wszystkiego tylko i wyłącznie do 'punktu widzenia', a potem podsumowanie tego "wszystko jest tylko punktem widzenia danej osoby, a więc wszystko jest warte tyle samo" - i to dokładnie robisz.
  • Odpowiedz
Zdałem pytanie, nie uzyskałem odpowiedzi tylko zobaczyłem jakiegoś marnego fikołka. Klasyk.


@pansa: Odpowiedziałem Ci na pytanie - 31% poparcie dla protestów z twojego badania.

Dodatkowo badanie, które wkleiłeś jest z 1 lutego 2022. Protesty w Ottawie rozpoczęły się 29
  • Odpowiedz
Nie. Obiektywność to możliwość oceny co jest ważne a co nie.


@dymitrop: To co jest ważne, a co nie, zależy od twoich subiektywnych poglądów. Dla kogoś możliwość poślubienia swojego życiowego partnera jest znacznie ważniejsze niż to, że rząd wymaga szczepionek, bo i tak jest się zaszczepionym.
  • Odpowiedz