Wpis z mikrobloga

#!$%@?ć sentymenty, nie chcemy mieć na granicy drugiej Białorusi.


@Korax: Czemu nie? Odgrodzić się od całego ruskiego bydła granicą, jak Korea Południowa od Północy i będzie spokój. Niech wprowadzają tam swoje kacapskie porządki, a do Polski przyjeżdżają myć sracze, zbierać śmieci i dawać żopy, czyli to, co tak naprawdę jedynie umieją.
@WstretnyOwsik: mamy mocarstwowe zapędy po prostu i nam się marzy to co niemożliwe, czyli stać się liderem, przewodnikiem dla sąsiadujących na wschodzie państw. Kończy się to tak że Niemcy i inni podpisują najlepsze umowy, a my zazwyczaj nawet dziękuję nie usłyszymy :). Jeśli chodzi o samą emigracje to pretensje możemy mieć sami do siebie. Gdyby pare milionów nie wyemigrowało na zachód to nie mielibyśmy leja demograficznego i na rynku pracy który
@Nieszkodnik: ten kawałek jest zbyt mały, żeby chciało i opłacało im się wywierać nacisk. Poza tym wygodniej jest to robić rękoma Białorusi czy Ukrainy. Wiadomo, że Rosja po prostu nie wcieli Ukrainy do swoich terenów, a obsadzi stołki swoimi ludźmi.
może w końcu czas przestać traktować Rosję jako wroga a zacząć jako partnera do interesów


@WstretnyOwsik: jesteś pewny, że Rosja tego chce? Być partnerem Polski? Jak dla mnie, to od dawna pokazują, że wolą nas traktować jak wasala. I nie zanosi się na to, żeby ich podejście, do Polski i dawnych republik radzieckich, się zmieniło.
@Nieszkodnik: Chce czy nie chce zawsze lepiej się podlizywać Rosji niż Ukrainie, która co nam może dać? W razie konfliktu to nawet dziękuję nie usłyszymy za pomoc. Ukrainą rządzą oligarchowie, Zełenski to tylko marionetka. Symbole banderowców ciągle są tam obecne na uroczystościach państwowych a nasz rząd nawet nie protestuje.

I nie jestem ruskim trolem tylko takie jest moje zdanie.
Nie ma czegoś takiego jak pomoc bratu w geopolityce. Są tylko interesy. W naszym własnym interesie jest pomoc Ukrainie zeby utrzymać strefę buforowa pomiędzy Rosja. To czy oni by komus pomogli nie ma najmniejszego znaczenia.
@michatok #!$%@? takiego muru zajmuje armii 30sekund. To nie czasy kiedy można sobie budować linie Maginota (zresztą ona też nie za wiele pomogła). Potrzebujemy bufora i jak najkrótszej granicy z Rosją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onuceSzatana: bo pis sponsoruje patologię za państwowe pieniądze i w ten sposób 50% aktywnych zawodowo nie pracuje

Imigranci = stagnacja na rynku pracy. Ponadto przez polski ład firmy ci padają i zgadnij co stanie się z pracującymi w tych firmach
#!$%@? takiego muru zajmuje armii 30sekund. To nie czasy kiedy można sobie budować linie Maginota (zresztą ona też nie za wiele pomogła). Potrzebujemy bufora i jak najkrótszej granicy z Rosją.


@Korax: Źle się wyraziłem, źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o mur mający być zaporą dla armii, tylko dla ruskiej swołoczy chcącej nielegalnie emigrować. Polska już od dawna jest w strefie wpływów amerykańskiej i niemieckiej, dla Rosji nie do ruszenia. O żadną
@angelika_tracz: Ukry nie są w stanie sami sobie pomóc, a mieliby pomóc komukolwiek innemu? Znam ich z pracy zawodowej i życia prywatnego i jedyne co potrafią, to drzeć mordę i się kłócić o wszystko, ale tylko w komfortowych warunkach będąc za granicą, bo w warunkach wojny w swoim własnym kraju, to są cichutcy i spokojni jak owieczki.

Obrzydliwa nacja.
@angelika_tracz z jednej strony polityka, z drugiej człowieczeństwo, a z trzeciej to kwestia podana przez opa, ukrainiec nam bratem nie jest, to tylko deal, a i w Polsce jest ich już za dużo