Wpis z mikrobloga

@angelika_tracz: Cały zachodni świat pomaga teraz Ukrainie. Myślę, że to jednak dobry moment żeby pomimo ciężkiej wspólnej historii, pokazać dobitnie że Polska to jednak kultura a Rosja to rosja.

Dla młodych Ukraińców Bandera nie jest żadnym wzorem. Tak samo jednak jak i nas, i tam, znajdą się skrajnie prawicowe organizacje.
  • Odpowiedz
  • 2484
Ale to nie jest kwestia solidarności czy wdzięczności. Ukraina która nie jest podbita i kontrolowana przez Rosję to nasz interes geopolityczny. #!$%@?ć sentymenty, nie chcemy mieć na granicy drugiej Białorusi.
  • Odpowiedz
@angelika_tracz: W tym wszystkim chodzi o to, że pomoc im nic nam nie szkodzi - wysyłanie pomocy logistycznej , działania w polityce zagranicznej. A podporządkowana Białoruś i podbita Ukraina nie jest w naszym interesie ¯\_(ツ)_/¯

Poza tym podbita Ukraina to jeszcze większa emigracja do PL - co z twoimi poglądami nie powinno się podobać.
  • Odpowiedz
Ukraina która nie jest podbita i kontrolowana przez Rosję to nasz interes geopolityczny.


@Korax: wszystko zależy od polityki Ukrainy. Nie jest to dla nas interes bezwarunkowy. No i silna Ukraina wcale nie jest w naszym interesie gospodarczym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@angelika_tracz: myślałem, że wszyscy już rozumieją, że w pomaganielu Ukrainie nie chodzi o to, żeby sobie pomagać, bo musimy być mili i przyjaźni tylko silna Ukraina, która nie jest w rosyjskiej strefie wpływów leży w naszym interesie. Po prostu, bez żadnych sentymentów.

Mam żal do wszystkich naszych rządów, że przez #!$%@?ą politykę zagraniczną (a nawet jeke brak) nie uczyniliśmy sobie z Białorusi i Ukrainy tego co Niemcy uczynili z Polski.
  • Odpowiedz