Wpis z mikrobloga

ja się nie dziwie, że psycholog w Polsce jest traktowany jak oszust xD
Wchodzę na znany lekarz. Pierwsza kobieta ma w kolumnie wykształcenia wymienione studia o kierunku psychologii, podana specjalizacja. Do tego 4 letni kurs.
Druga babka ma psychologie na bliżej nieokreślonym uniwersytecie ekonomicznym i opisuje się jako "coach zycia".
Ale babka, która ma wymieniony UWr i Krakowską Szkołe Artystyczną to hit. A fakt, że ma kilka pozytywnych opinii jest przerażające xD
Wyobrażacie sobie, że macie depresję, szukacie pomocy i uznajecie że ktos po szkole artystycznej jest dobrym wyborem do zasięgnięcia pomocy xd
Jeden na trzech losowo klikniętych lekarzy ma faktycznie jakieś zaplecze, które upoważnia go do leczenia chorób psychicznych. Ciekawe kiedy prawo weźmie się za tą specjalizacje żeby Julki znające się na ludziach, bo tak babcia mówiła, przestały pomagać ludziom
  • 79
  • Odpowiedz
  • 803
@Wookash071 otóż nie... psychiatra i psycholog to dwa różne zawody mające zupełnie różne kompetencje i wskazania do korzystania. Najczęściej ich terapie się uzupełniają, ale w żadnym wypadku nie jest to to samo.
  • Odpowiedz
@Wookash071: psycholog nie wypisze recepty i nie postawi diagnozy.
To o czym piszesz to psychoterapia i akurat w tym przypadku nie uważam, żeby były potrzebne wieloletnie studia, 10 kursów i sto certyfikatów. Niektórzy mają naturalne zdolności. Jak ktoś nie potrzebuje wizyty u psychiatry, to taki psycholog po Krakowskiej Szkole Artystycznej pomoże tak samo dobrze jak ktoś po medycynie.
  • Odpowiedz
@pekak: Nie każdy potrzebuje leków ludzie ()

Akurat środowisko psychologów i psychiatrów jest zgodne, że ludzie bez odpowiedniego przygotowania i kursów nie są dobrym źródłem pomocy. Można mieć też naturalne zdolności do pomocy prawnej i znać kazdy artykuł.
  • Odpowiedz
A fakt, że ma kilka pozytywnych opinii jest przerażające


@Wookash071: te opinie na znany lekarz itp. To sie kupuje jak parówki. Mój tate jest doktorem na emeryturze, a i tak wydzwaniają do niego "agencje marketingowe" proponując "kampanie reklamowe" w internecie w skład której wchodzi strona internetowa, banery i pozytywne komentarze na tych wszystkich portalach w stylu dobrylekarz.pl, znanylekarz.pl itp. xD
  • Odpowiedz
Jak masz problemy to idziesz do psychiatry


@RozowaZielonka: to prawda ale jako osoba chorująca na depresję mogę powiedzieć jedno - leki nie leczą tylko zatrzymują objawy. Żeby się wyleczyc musisz zmienić swoje poglądy, odruchy, przyzwyczajenia, nawyki itp. Tego nie zrobisz lekami. Może w tym pomóc psychoterapeuta.
  • Odpowiedz