Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze aktualizacje:
- Tabela PIT/ZG wyświetla kraje gdzie była strata w celach informacyjnych.
- Dodałem obsługę Opcji na akcje i indeksy dla #interactivebrokers
- Dodałem kilka poprawkę dla sytuacji skrajnych, które skutkowały błędem podczas importu od różnych brokerów.

XTB
Nadal trwają prace na #xtb jak i czekam na odpowiedź od mojego doradcy w sprawie kursów NBP.
Podejście XTB jest zgodne z moim przy przychodach ale rozbieżne co do kosztów dla akcji.
Istotna jest konsekwencja w metodyce jak i posiadam potwierdzenie mojego sposobu od US więc moje wyliczenia są prawidłowe z ich punktu widzenia. Ewentualna zmiana podejścia przy wyliczeniach kursu dla kosztów nie ma wpływu na poprawność złożonych już deklaracji ale skutkuje różnicą pomiędzy wyliczeniami dochodu/straty z transakcji.

Wydaje mi się, że odpowiedziałem na wszystkie maile/PW itp. jeśli jednak coś przeoczyłem to przypomnijcie się proszę. Robiłem to od rana i już mogłem coś pomieszać. Oprócz XTB na "roadmapie" na najbliższy czas jest jeszcze obsługa Spin-off dla #revolut w nowym formacie PDF.

Od jutra do poniedziałku nie będę raczej odpowiadał na maile/PW, ponieważ nie będę miał dostępu do komputera.

#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki
  • 6
  • Odpowiedz