Wpis z mikrobloga

#wspinaczka #bouldering
Jak wy dajecie sobie rade ze zdartą skórą na palcach? Czy po jakims czasie skora odrasta grubsza? Jak juz sie wybiore na bouldery to skóra na palcach jest pierwszą rzecza przez ktora nie moge sie dalej wspinać.
  • 19
@Edd3201: jedni mówią, żeby po treningu kremować inni mówią, żeby nie kremować.
przetestowałem oba scenariusze - u mnie trzeba kremiku na regeneracje, po dłuższej przerwie potrzeba kilku wyjść, żeby skóra wróciła do właściwego trybu.
ewentualnie rzadziej spadaj z oblaków i paczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Edd3201: O skórę trzeba dbać. Piłować gruby naskórek ale i kremować. Polecam 2 razy dziennie maść witaminową cicoplast mains a po wspinaniu climbon/varapo/climbskin w zależności od budżetu i co Ci lepiej działa. Wiele osób też stosuje maść nagietkową ale ta zostawia tłuste łapy. Też sporo osób solcoseryl używa ale obecnie niedostępny. Ja osobiscie stosuję Climbskina i cicoplast i skóra regeneruje się z dnia na dzień.
@Edd3201: Jak już chcesz kupować tape'a to kup porzadny tape sportowy a nie gównolepiec z apteki. Jaybird tape jest bardzo dobry i łatwo dostępny. Jak chodzisz na ściankę to na pewno mają jakieś ocuny które też dają rade.
@Edd3201: Wspinać się jak najwięcej, potem jak robią się nagnioty to ścierać papierem ściernym i kremować lub wanna/basen i zedrzeć co za dużo i kremować. Ja zawsze po reście(min tydzień) mam 1-2 treningi gdzie szybko skóra zaczyna palić, potem już jest spoko.
@Edd3201: klasyka :) ja po zawodach zawsze robię dłuższą przerwę bo jestem w takim transie że mam opuszki pozdzierane do krwi. Taki tip jeżeli chcesz coś dokończyć a masz dziurę w rękach działa klej typu kropelka. ale raczej na małe dziurki niż na wielkie odciski. I stosuje to tylko doraźnie, jak jestem w skałach i walczę o jakąś drogę.
Generalnie - nie kupuj tejpa :D Tejpa kupuje się, żeby wzmocnić troczek/troczki lub zakleić większe uszkodzenie skóry (np. flappers).

Jeśli będziesz się zaklejał tejpem, Twoja skóra nigdy nie przystosuje się do tarcia na chwytach. Dwa, że nawet najlepszy tejp nie da Ci takiego tarcia i czucia chwytu jak goła skóra.
@fajq: Yyyy, ale to wspinasz się z uszkodzonymi palcami? Tejpujesz się kiedy chce się wzmocnić np. bolący troczek - wtedy tejp przejmuje de facto częściowo funkcję troczka.
@abar:Tak, wspinasz się z uszkodzonymi palcami normalnie. Jeżeli boli cię troczek to oznacza, że jest uszkodzony: Naciągnięty bądź naderwany. Jeżeli nic cię nie boli to nie powinno się tejpować palców co wiele osób robi "prewencyjnie"