Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jestem w związku, który się niedługo skonczy chociaż nikt tego nie mówi na głos. Jestem w związku z niebieskim, który jest programista i zamierza wyjechać do Stanów, ja studiuje weterynarię i żeby dostać pracę w Stanach musiałabym zdać mega trudne i mega drogie egzaminu, gdzie mam już dość nauki po studiach, chce już iść popracować a nie ciągle siedzieć w książkach. Zresztą bądźmy poważni, gdzie trójkowy student się pcha do USA. Najgorsze że związek się rozpadnie bo niebieski jest mega zdecydowany na te Stany, ehh no nic tak się chciałam tylko wyżalić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620c3c5eff98844e781ecde8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: I lepiej stracić związek, zostać w Polsce, tyrać za 3-4k, bez perspektyw na godną emeryturę czy opiekę państwa na starość niż się trochę poduczyć i wyjechać do kraju, gdzie będziecie godnie żyć? No jak tam wolisz, będziesz sobie pluła w brodę za 30 lat.
  • Odpowiedz
BliskiDziadek: Pracowałem kiedyś w Stanach w Kalifornii - nie jest tam różowo jak się wydaje. Wynajem normalnego (~80m^2, salon, trzy pokoje, łazienka) mieszkania kosztował w Palo Alto 6k USD kilka lat temu. Dobre pieniądze można zarobić pracując zdalnie z Polski dla Stanow / EU. 10k usd na rękę miesięcznie to jest na granicy opłacalności wyjazdu - takie oferty dość ciężko dostać + staranie się o wizy / karty pobytu nie jest
  • Odpowiedz
OP: Tutaj autorka tego wyznania, niby wow USA, american dream i te sprawy ale no ciężko o pracę w zawodzie dla mnie, ja też bym chciała wyjechać z Polski ale gdzieś bliżej, zostać w Europie. Nie ma takich problemów z prawem do wykonywania zawodu i nie jest aż tak daleko od Polski, z wielu krajów można przyjechać autem, nie trzeba wsiadać do samolotu a ja mam lęk wysokości więc to duży
  • Odpowiedz
Ja bym sie na Twoim miejscu zastanowiła czy wyobrażasz sobie z nim przyszłość. Chciałabyś spędzić z nim całe życie? Czy nauka jest warta tej miłości? Rób to co Ty chcesz, a nie tego co oczekują od Ciebie inni
  • Odpowiedz
z wielu krajów można przyjechać autem, nie trzeba wsiadać do samolotu a ja mam lęk wysokości więc to duży plus.


@AnonimoweMirkoWyznania: to chyba bylby ostatni argument jakiego bym uzyl LOL
Kochanie, musimy sie rozstac, bo jak wyjedziemy bedziemy musieli latac samolotem a ja mam lek wysokosci XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam wrażenie że 95% polskiego spoleczenstwa swoje wyobrazenie o stanach bierze z kina familijnego lat 80' xD
  • Odpowiedz
OP: Czym innym jest nauka w praktyce, na konkretnych przypadkach, a czym innym nauka o rzeczach, w które wiem że nigdy nie pójde jak konie czy ptaki. Na weterynarii nie ma tylko przedmiotów stricte zawodowych niezbędnych w praktyce, jest dużo przedmiotów dotyczących produktów odzwierzęcych jak np higiena mleka, które się przyda chyba komuś w sanepidzie a nie lekarzowi od psów i kotów xD

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
  • Odpowiedz
OP: Czym innym jest nauka w praktyce, na konkretnych przypadkach, a czym innym nauka o rzeczach, w które wiem że nigdy nie pójde jak konie czy ptaki. Na weterynarii nie ma tylko przedmiotów stricte zawodowych niezbędnych w praktyce, jest dużo przedmiotów dotyczących produktów odzwierzęcych jak np higiena mleka, które się przyda chyba komuś w sanepidzie a nie lekarzowi od psów i kotów xD

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i co chcesz tu robić ???, Jak bym miał możliwosc z bomby bym jechał, nie marudz tylko sie pakuj i wspieraj niebieskiego, a nie ze tu chcesz robić za drobne


@Hdrunked: Z bomby byś jechał do kraju bez służby zdrowia i emerytur, za to z 5 dniami urlopu i możliwością bycia #!$%@? na ulicy w biały dzień? Jesteś masochistą czy nienormalny?
  • Odpowiedz