Aktywne Wpisy
Andrzej2035 +377
Za każdym razem jak przyjeżdżam do tego wspaniałego kraju, dochodzę do wniosku że na autostradach powinienem być jeden wielki radar odcinkowy. To jest patologia co się tu dzieje. Ilość imbecyli i frustratów, którzy robią dyskotekę długimi jadąc 5 metrów za tobą, bo Wielki Pan musi #!$%@?ć, a Ty plebsie co wyprzedzasz tiry 120 na ograniczeniu do 120 masz mu zjechać, to jakaś abstrakcja. Wczoraj jeszcze trafił się podwójny, zajechał drogę i zaczął
KingaM +152
#kingagrzebiewsmieciach #smieciogrzebstwo no i dzisiaj już w pierwszym śmietniku zapas witamin z warzyw na cały tydzień, piona z ochroniarzem i dwoma grzebiacymi zbita, pora ratować przed zgniciem dobre jedzenie i obrzydzać normików #gotujzkinga będziecie mlaskać z zachwytu nad dobrym obiadem jak się to obrobi i przerobi
W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, zawołam jutro, miłego popołudnia
Co za nami?
M.in. rozpoczęcie i zakończenie 1/8 w hokeja, całe podium w bobslejach zajęte przez Niemców, a także start rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym (razem z Rosjanką złapaną na dopingu, która prowadzi po dzisiejszej rywalizacji)
Snowboard – Big Air kobiet i mężczyzn finały
Big Air kobiet
1. Anna Gasser – Austria – złoto
2. Zoi Sadowski Synnott – Nowa Zelandia – srebro
3. Kokomo Murase – Japonia – brąz
Big Air mężczyzn
1. Yiming Su – Chiny – złoto
2. Mons Roisland – Norwegia – srebro
3. Max Parrot – Kanada – brąz
Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet finały, slopestyle mężczyzn kwalifikacje, skoki akrobatyczne mężczyzn kwalifikacje
slopestyle kobiet
1. Mathilde Gremaud – Szwajcaria – złoto
2. Ailing Eileen Gu – Chiny – srebro
3. Kelly Sildaru – Estonia – brąz
Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet
1. Corinne Suter – Szwajcaria – złoto
2. Sofia Goggia – Włochy – srebro
3. Nadia Delago – Włochy – brąz
Hokej – 1/8 mężczyzn
Słowacja 4 - 0 Niemcy
Dania 3 - 2 Łotwa
Czechy 2 - 4 Szwajcaria
Kanada 7 - 2 Chiny
Łyżwiarstwo szybkie – półfinały i finały drużyn kobiet i mężczyzn
zawody drużynowe kobiet
1. Kanada – złoto
2. Japonia – srebro
3. Holandia – brąz
…
8. Polska
Polki w składzie: Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Czerwonka przegrały w finale D z Białorusinkami
zawody drużynowe mężczyzn
1. Norwegia – złoto
2. Rosja – srebro - w półfinale pobili rekord olimpijski
3. USA – brąz
Kombinacja norweska – seria próbna i konkurs
seria próbna
26. Szczepan Kupczak
42. Andrzej Szczechowicz
Konkurs
1. Joergen Graabak – Norwegia – złoto
2. Jens Luraas Oftebro – Norwegia – srebro
3. Akito Watabe – Japonia – brąz
…
35. Szczepan Kupczak
40. Andrzej Szczechowicz
Komentarz: dużą szansę na złoto miał Jarl Riiber z Norwegii, po skokach prowadził z dużą przewagą, ale w trakcie biegu pomylił trasę i zakończył rywalizację na ósmym miejscu
Biathlon – sztafeta męska 4x7.5km
1. Norwegia – złoto
2. Francja – srebro
3. Rosja – brąz
Bobsleje – trening kobiet dwa przejazdy, III i IV ostatni przejazd męskich dwójek
Dwójki mężczyzn
1. Niemcy – złoto
2. Niemcy – srebro
3. Niemcy – brąz
Łyżwiarstwo figurowe – solistki i program krótki
24. Ekaterina Kurakova - awansowała do finału
Komentarz: Polka do walki o medal nie miała szans się włączyć, na początku przejazdu popełniła błąd i się podparła. Młoda reprezentantka Polski otrzymała 59,08 punktu. Podpórka kosztowała ją około siedmiu punktów, czyli ponad 10 miejsc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Curling – faza grupowa – 8 meczów mężczyzn i 4 kobiet
Co czeka nas jutro?
16 lutego – środa
Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych i dla meczów hokejowych
Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn (Michał Jasiczek, Paweł Pyjas), zjazd do kombinacji alpejskiej kobiet
03:15 – slalom mężczyzn – I zjazd
06:45 - slalom mężczyzn – II zjazd
Narciarstwo dowolne – slopestyle mężczyzn finały, skoki akrobatyczne mężczyzn finały
03:26 – slopestyle mężczyzn - ostatni finał
13:00 – skoki akrobatyczne mężczyzn - ostatni finał
Hokej – 1/4 mężczyzn i mecz o brąz kobiet
05:10 – USA - Słowacja
07:00 – Rosja - Dania
09:40 – Finlandia – Szwajcaria
12:30 – Szwajcaria – Finlandia - mecz kobiet o brąz
14:30 – Szwecja - Kanada
Biathlon – sztafeta kobiet 4x6km (Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka)
08:45 – start
Uwaga: godziny biegów zostały przeniesione na wcześniejsze godziny, co już uwzględniłem
Biegi narciarskie – sprint drużynowy kobiet (Izabela Marcisz i Monika Skinder) i mężczyzn (Kamil Bury, Maciej Staręga), półfinały i finały Izabela po rozmowach zgodziła się wystartować, może ten mały konflikt w kadrze biegaczek został zażegnany
10:15 – finał kobiet
10:45 – finał mężczyzn
Short track – 1500m kobiet kwalifikacje (Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska), półfinały, finały B i finał A, sztafeta mężczyzn na 5000m półfinały, finał B i finał A
13:44 – finał A męskiej sztafety
14:18 – finał A kobiet na 1500m
Kombinacja norweska – IV trening
Curling – faza grupowa – 7 meczów kobiet i 3 mężczyzn
Bobsleje – I i II przejazd treningowy czwórek, III i IV przejazd treningowy dwójek kobiet
Starty Polaków chronologicznie (14.02.2022):
03:15 – Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - slalom mężczyzn – I zjazd
06:45 - Michał Jasiczek, Paweł Pyjas - narciarstwo alpejskie - slalom mężczyzn – II zjazd
08:45 - Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka - Biathlon – sztafeta kobiet 4x6km
08:15 – Izabela Marcisz i Monika Skinder – sprint drużynowy – biegi narciarskie - półfinały kobiet
09:15 – Kamil Bury i Maciej Staręga – sprint drużynowy - biegi narciarskie - półfinały mężczyzn
10:15 – ew. Izabela Marcisz i Monika Skinder – ew. sprint drużynowy – biegi narciarskie - finał kobiet
10:45 – ew. Kamil Bury i Maciej Staręga– ew. sprint drużynowy - biegi narciarskie - finał mężczyzn
12:30 - Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – eliminacje**
13:15 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – półfinały
14:11 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – finał B
14:18 – ew. Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska – short track – 1500m kobiet – finał A
Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.
Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22
#pekin2022 #skoki #hokej ##!$%@? #igrzyska #chiny #olimpiada