Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio zacząłem się uczyć kodzenia w C++ (totalne podstawy: algo, structy i oob), tak więc pan programista o takim samym imieniu jak określenie niebieskiego użytkownika wypoku zawalił mi pasek otwartych kart ( ͡° ͜ʖ ͡°) no, tylko że tu się pojawia problem, bo jak zaczynałem się czegoś uczyć na podstawie materiałów z jutuby, to wpierw czytałem opinie, potem brałem się za robotę, a teraz zrobiłem na odwrót, bo miałem nadzieję, że jednak coś z tego będzie i się okazuje, że jednak damski #!$%@? z tej mojej nauki. Na forach i blogach piszą, że jak się chcę nauczyć, to samemu, nie z tutków i to konkretnych rzeczy, potrzebnych potem do pracy i dalszego samorozwoju, jakkolwiek by to nie brzmiało. Moglibyście mi wypisać, wytłumaczyć, wymienić, co wg was jest absolutnym must-have w kodzeniu, żeby być przysłowiowym gitem w tej dziedzinie nauk technicznych? Nie musi się to tyczyć tylko C++, może być dowolny język, ale to chyba bez znaczenia, bo jak się umie 1 język, to nie ma się problemów z nauką kolejnych, o ile dobrze mi powiedzieli.
#programista15k
  • 1
@nameless1300: absolutnym must have w kodzeniu jest umiejetność wyszukiwania informacji i nie zadawania głupich pytań. Naucz się składni, struktur danych, algorytmów, a potem bibliotek i frameworkow które pozwolą ci na osiągniecie swojego celu. Jak uczysz się żeby zostać programista to sprawdź czego aktualnie wymagają pracodawcy, jak chcesz umieć kodzic żeby automatyzować swoją obecna prace to po prostu zacznij pisać takie programy. No i nie wpadnij w tutorial hell