Wpis z mikrobloga

Jest jakiś wzór/poradnik na to czy warto w danym pomieszczeniu instalować klimatyzację? Zastanawiam się nad klimatyzacją w salonie w nowym mieszkaniu, ale według projektantki nie będzie ona potrzebna. Z jednej strony mniejsze koszty i brak kłopotu z instalacją, ale z drugiej strony boję się, że później będę żałować. Okna mają ekspozycję idealnie na południowy wschód, pomieszczenie ma 7m długości, 3,5m szerokości, okna balkonowe na krótszej ścianie, koło 2,3m. Z góry dzięki za opinie i pomoc.

#budownictwo #budowlanka #deweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remont
  • 38
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@mow_mi_kierowniku: projektantka zamieniła się głową z dupą? Jak nie będzie potrzebna? Latem będziesz tam mieć upał, jak każdy kto nie ma klimy. Co w tej Polsce jest to ja nie wiem, sami wrogowie klimatyzacji i automatycznych skrzyń biegów bo po co. Kupują mieszkania po pół miliona i nie robią klimy za 3k, a potem latem leżą i narzekają jak gorąco. W aucie też nie chcesz klimy?
sam klimatyzator to nie problem, ale jeszcze będę musiał bawić się w odprowadzenie skroplin, w moim przypadku będę musiał je odprowadzić do kanalizy, czyli przeciągnąć przez cały salon. Ktoś się orientuje jaki to koszt i czy to musi mi zrobić specjalna ekipa od klimy czy zwykła ekipa remontowa powinna podołać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@mow_mi_kierowniku: powiesić klimę i podłączyć to ekipa od klimy, generalnie zrobią wszystko od a do z. To że trzeba robić przez cały salon dla nich to nie problem. Koszt nie będzie większy jakoś specjalnie od krótkiego odprowadzenia skroplin. To tylko brudza i kilka rur i worek rodbanda. Nie ma co w to angażować zwykłych budowlańców bo i tak nie mają sprzętu do zrobienia próżni, zgrzewania miedzi czy robienia kielichów.
mieszkasz pewnie w starym bloku z prl i nawet nie byłeś w nowym dobrze izolowanym. Przestań straszyc ludzi i szerzyć głupoty teoretyku


@r102: xDDDD Bardzo mi to przypomina argumentację moich znajomych, którzy dość niedawno kupowali dom i jak pytaliśmy ich, kiedy robili remont, czy zakładają klimę, to stwierdzili, że "nie, bo domy się tak nie nagrzewają jak mieszkania"... xD Ale jak tylko zaczął się sezon letni, to od razu się klima
sam klimatyzator to nie problem, ale jeszcze będę musiał bawić się w odprowadzenie skroplin, w moim przypadku będę musiał je odprowadzić do kanalizy, czyli przeciągnąć przez cały salon. Ktoś się orientuje jaki to koszt i czy to musi mi zrobić specjalna ekipa od klimy czy zwykła ekipa remontowa powinna podołać?


@mow_mi_kierowniku: Właśnie dlatego warto to zrobić na etapie remontu, zamiast zrezygnować z klimy i potem się rozmyślić...

Jak remontujesz mieszkanie, to
@mow_mi_kierowniku: pytanie, z jakiego materiału masz ściany - u mnie w mieszkaniu ściany są żelbetowe i goście od klimy powiedzieli mi chyba 600 zł za metr bieżący bruzdy ( ) więc stwierdziłem, że walić to, kazałem im zrobić na ścianie, a jak za kilka lat będę robił remont, to najwyżej wtedy poumilam sąsiadom życie i wtedy zrobię bruzdy ¯\(ツ)_/¯

Btw - żałuję, że na etapie wykończenia mieszkania nie