Wpis z mikrobloga

Czekam sobie właśnie na #sor z uczuleniem na zumpke zjedzoną w #pracbaza
Siedzę spuchnięta z menelami i nie mam czym oddychać...trudności z oddychaniem? Proszę założyć maseczkę...no i czekać na lekarza. No to czekam i pewnie trochę to jeszcze potrwa. Szyję mi zaraz wypali od środka i od zewnątrz, okropnie piecze i swędzi. Ale będzie dobrze! Proszę tylko czekać na lekarza. Czekam. Ledwo oddycham
  • 162
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A odniesiesz się proszę do meritum? :)


Przypominam:

"A jednak właściciele NZOZów nie idą na kasę do Lidla ani nie niechwyjeżdżają, tylko od 20 lat dokładają do interesu. Masochiści?"


To jak to jest, dokładają do tego interesu, czy jednak nawet przy tych "śmiesznie niskich stawkach" na ratę leasingową styknie?


@Dutch: do meritum bardzo chętnie się odniosę, ale od razu mówię, że nie mam czasu na tłumaczenie Ci tego, co sobie do
@shitty_support:

Właściciele nie będą dokładać do interesu jeśli w dłuższej perspektywie się im to nie opłaci.

Jeszcze raz: ci właściciele "dokładają do interesu" od 1999 roku, od czasu reform Buzka. I wbrew pozorom POZy nie bankrutują, tylko biją się na zabój o kolejne nowe "rewiry". Wszystko przy tych "śmiesznych stawkach". Magia, nie?

IMO stawki i limity nfz są śmieszne i prowadzą do patologii

Może i są. Może trzeba było zatem
@stray_dog:

Zamiast dawać 500+, które i tak nie przyniosły pożądanego efektu, bo dzietność nie wzrosła, a spadła jeszcze bardziej to te pieniądze przeznaczyć na służbę zdrowia.

Pan widzę nie na czasie z obowiązującą narracją, teraz od początku było wiadomo, że 500+ nie zwiększy dzietności. To po prostu instrument sprawiedliwej redystrybucji, który ma niwelować różnice w dochodzie rozporządzalnym (to, jak uczy marksizm-leninizm-ginizm, największe zło współczesnego świata) ( ͡° ͜
@stray_dog:

ale naprawdę teraz zmienili narrację? Bo nie wiem czy żartowałeś z tym, czy politycy coś gadali takiego.

Zmienili, ale nie teraz, tylko ze 3 lata temu, kiedy okazało się że 500+ nie pykło demograficznie. "Zwiększamy dzietność" zmieniło się natychmiast w "Poprawiamy byt najbiedniejszych polskich rodzin, likwidujemy ubóstwo". Piękna to była wolta, nie zapomnę jej nigdy.

lekarz przyszedł rano do pracy i położył kanapkę na biurku (zbliżenie na nią). Biega
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dutch: Dziwna interpretacja. Nie bankrutują, bo zarabiają na tym, że obcinają pacjentom świadczenia i wydłużają kolejki. Już Ci to napisałam wczesniej.

10 miliardów można było przekierować na analizę i poprawienie/zastapienie tego #!$%@? systemu. Mam na myśli między innymi uproszczenie procedur, minimalizację administracji, urynkowienie wycen procedur, standaryzację dokumentacji, cyfryzację, opłatę za rezerwację miejsca na wizycie, jednolity system kolejek (uniemożliwiający zapychanie miejsc do specjalistów przez zapisywanie się w kilku kolejkach na raz), system
@stray_dog:

Ciekawi mnie czy wyżej udzielający się ratownik medyczny udzieli mi odpowiedzi na moje pytanie, jakie mu zadałem.

Ale znaj swoje miejsce w szeregu, jest pewnie zajęty bohaterskim podawaniem tabletki hydroksyzyny i dźwiganiem noszy (oraz własnego ego -niełatwe zadanie), nie ma czasu na kanapkę, a miałby mieć na udzielanie odpowiedzi byle plebowi?
@stray_dog:
PS: Ktoś mógłby pewnie spytać, skąd u mnie ten sarkazm i krytyczne nastawienie do naszych superbohaterów, pewnie edukację skończyłem na 7. klasie podstawówki i przerzucam paczki na magazynie ASOSa w Barnsley. Otóż nie tym razem, tak się złożyło że mam trzech lekarzy w familii i niejedno widziałem "z perspektywy dyżurki". Równocześnie miałem wątpliwą przyjemność obcować wielokrotnie z polską ochroną zdrowia, m.in. po udarze i przed fasciotomią ręki - oba doświadczenia
@stray_dog:

Oni są święcie przekonani, że jak dostaną więcej pieniędzy do ręki to system będzie lepiej działał.

Ale co Ty wygadujesz? Jesteś trollem opłacanym przez Kreml...? Przecież nasi bohaterscy rezydenci protestowali o zmiany systemowe, a nie o więcej kasy dla siebie. @shitty_support potwierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedna pielęgniarka się #!$%@?ła, bo nie zakryła okresu za jaki wypłata była i ludzie na początku dzieli przez 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dutch: czemu mnie po raz kolejny wołasz do czegoś co sam sobie dopowiedziałeś do mojej wypowiedzi?

Postulaty wszystkich protestów były ogólnodostępne. Protestowali też między innymi o wzrost wyceny świadczeń medycznych i dobokaretki, zatrudnienie dodatkowego personelu, wdrożenie systemu rejestrowania zdarzeń nieporządanych, uchwalenie ustaw o pozostałych zawodach medycznych (chodziło chyba o ratowników i laborantów ale zaczynam mieć wrażenie że jesteś trollem i dyskusja z Tobą nie ma sensu i nawet nie chce mi