Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BajerOp: gdzie to jest dokładnie. Policzymy miejsca w okolicy 500 metrów. I jak wygląda komunikacja miejska w okolicy, że się tak usraliscie na rozjeżdżanie trawników.
  • Odpowiedz
Ależ oczywiście, że tam powinien być parking i to na wczoraj, po c--j taki kawał terenu wielki placek w środku miasta ma być niezagospodarowany? Czy może któryś pato deweloper ma tam wysrać kolejny budynek mieszkalny bez miejsc parkingowych? i tak ten placek wygląda jak g---o, a jak chcecie ładne widoczki oraz przestrzeń to zapraszam na obrzeża.
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: sam pluję na baranów parkujących w taki sposób, ale twoja logika mnie rozwala. Najpierw się cieszysz, że miasto ani administratorzy budynków nie robią parkingów, a potem topisz we własnych fekaliach, bo ludzie parkują byle gdzie xD. Musisz mieć nieźle nawalone pod kopułą...
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: w "wawie" auto jest tak samo potrzebne jak wszędzie indziej. Dojazd z domu do pracy to dla niektórych 15-20 kilometrów, 1,5 godziny komunikacją z trzema przesiadkami. Oprócz tego wielu ludzi wykonuje tutaj działalność gospodarczą, ma pracę wymagającą używania samochodu, a do tego wszystkiego wiele osób utrzymuje rodzinę, ma zwierzęta i całą masę powodów, dla których samochód staje się koniecznością. Dlatego skończ już to pieprzenie o tym, że "ułatwianie samochodziarzom
  • Odpowiedz
Dlatego skończ już to pieprzenie o tym, że "ułatwianie samochodziarzom życia" to zbrodnia, bo to jest konieczny element planowania przestrzeni miejskiej przyjaznej mieszkańcom.


@TheRealMikz: Akurat nowoczesne przestrzenie miejskie planuje się tak, że samochodziarzy wysyła się won, na obrzeża miast, w centrum zostawia się małe drogi jednokierunkowe albo brak ruchu samochodów osobowych. W centrum zostaje miejsc parkingowych dla tych, którzy będą za to grubo płacić, a reszta ma polegać na komunikacji
  • Odpowiedz
@Reloaad: Niech zgadnę. Developer przewidział za mało miejsc parkingowych, nie zrobił dużego parkingu pod osiedlem? U mnie na ochocie teraz władze miasta wprowadziły strefę PP i zmniejszyły liczbę miejsc parkingowych. Jest masakra. Mieszkańcy się męczą i parkują albo nielegalnie, albo 200 metrów dalej, a przyjezdni i tak płacić nie muszą, bo ci w 99% przyjeżdzają po 18 na spektakle w teatrze
  • Odpowiedz
no i gdzie chcesz te parkingi zmieścic? Miasto to powinno sie zajmowac rozwojem sciezek i zbiorkomu a nie ulatwianiem samochodziarzom życia. W wawie auto jest niepotrzebne.


@ButtHurtAlert: Miasto powinno zajomować się zrównoważonym transportem a nie wprowadzać zakazy dla samochodów gdy setki tysięcy ludzi dziennie przyjeżdżają z przedmieść, a nie ma parkingów na granicach miasta
  • Odpowiedz
no ja jakos potrafie dojechać do znajomych nawet i te 15km np metrem, albo uberem. 6l mieszkam w wawie i nie posiadam auta. Pozdrawiam


@ButtHurtAlert: Prosty człowiek ma proste potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie że mieszkasz przy metrze. Powiedz to rodzinom z przedmieść albo ludziom nie mieszkającym i nie pracującym przy metrze
  • Odpowiedz
Akurat nowoczesne przestrzenie miejskie planuje się tak, że samochodziarzy wysyła się won, na obrzeża miast, w centrum zostawia się małe drogi jednokierunkowe albo brak ruchu samochodów osobowych. W centrum zostaje miejsc parkingowych dla tych, którzy będą za to grubo płacić, a reszta ma polegać na komunikacji miejskiej, rowerach itp.


@Hatespinner: G---o prawda. Cała zachodnia europa robi to tak, że za wjazd w super ścisłe centrum są opłaty i jest ogólnie
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: Tak, to tam.

@Reloaad: chodziłem tamtędy przez rok z dzieciakiem do żłobka. zaczynało się niewinnie, jedno auto, potem dwa no i dalej poleciało. zrobiłem nawet zgłoszenie problemu na 19115 żeby może jakoś to uporzadkwali czy ogrodzili ale miasto rozłożyło ręce bo to teren, który nie jest w ich administracji. Telepie mną jak widzę takie rzeczy. No ale co zrobisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cwlmod:

Prosty człowiek ma proste potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja p------e na tym mozemy skończyć te rozmowe. Idz juz miec te zaawansowane potrzeby, przepraszam księcia w passacie z 2003 roku ze mu zawracałem czas
  • Odpowiedz
@cwlmod: dodałbym do tego jeszcze, że przecież posiadanie samochodu nie musi się równać z jego głównym przeznaczeniem jako środek lokomocji miejskiej. Można mieć przecież auto, które służy głównie do wyjazdów za miasto.
  • Odpowiedz