Wpis z mikrobloga

A co tam. Wsadzę kij w mrowisko.

Ludzie płaczą, ze ten zły prywaciarz krwiopijca nie daje sam z siebie podwyżki. #!$%@? nie człowiek, bo powinien biegać za pracownikami i obsypywać ich pieniędzmi.
W tym samym czasie, ci sami ludzie nawet nie próbują sami postarać się o więcej pieniędzy. Zwyczajnie porozmawiać.
Bo przecież krwiopijca sam powinien dać. Bo przecież oni od lat wykonują taką zajebistą robotę.

Mam dla was newsa - tak to nie działa.

Pracodawca potrzebuje pewnej usługi. Za tę usługę płaci określoną kwotę. To oczywiste. I o ile ktoś jest skłonny ich potrzebę spełnić na wymaganym poziomie za kwotę X to dlaczego mieliby płacić 2X? To jest naprawdę bardzo proste.

Jeżeli uważasz, że Twoja praca jest więcej warta niż za nią obecnie dostajesz - przygotuj się. Odpowiedz sobie na pytanie „dlaczego”. I idź przedstaw swoją perspektywę.

A jeżeli nadal uważasz, że niezależnie od wszystkiego „mnie się należy i prywaciarz sam powinien dać” to następnym razem jak będziesz u fryzjera to zamiast 50zl daj mu stówkę. Bo jemu tez się należy.

#prywaciarze #przedsiebiorczosc #przemyslenia #ekonomia #pracbaza #praca
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TatoAktywny: Koleżko, nigdzie nie jest napisane, że musisz dawać więcej niż ustawa przewiduje ;). Ryneczek wszystko zweryfikuje :D. Albo pójdą na to samo stanowisko za lepsze pieniądze czyli płaciłeś za mało, albo ugryzą się w język izostaną u Ciebie Jestem biologiem z wykształcenia więc mogę być tym skrzywiony, ale dziwi mnie jak bardzo ludzie nie doceniają wolnego rynku (a właściwie to darwinizmu społecznego).