Wpis z mikrobloga

Żeby nie było, że tylko czarnoskórzy be. To ogólnie dobór aktorów mi nie bardzo siedzi. Wiadomo, aktora się ocenia po tym co pokaże w serialu, ale póki co możemy tylko oceniać jak się prezentują wizualnie. Poniżej macie Elronda podczas życia Isildura (chyba wtedy jest serial umiejscowiony w czasie) wg. Amazonu i według Petera Jacksona. Od faceta który ma go grać w ogóle nie czuć tego, że ta postać to wielki mędrzec i wojownik. Gość wygląda jak jakiś żółtodziób który dopiero co zaczyna jakieś przygody z mieczem. To samo z Galadrielą, też nie widać w niej tej elfickiej dostojności do której przyzwyczaił nas PJ. Zresztą zrobili z niej stereotypową, oklepaną, silną postać kobiecą. Oczywiście jak silna to znaczy że potrafi się naparzać mieczem. Trzeba to zrobić tak, żeby amerykanin nie miał wątpliwości, że ona silna kobieta jest. Tak jakby Galadriela zaprezentowana przez Cate Blanchett nie była właśnie taką silną kobiecą postacią. Jednak da się bez pełnej płytówki i miecza na plecach. ;) W sumie ta krasnoludzica nie taka zła w porównaniu z wyżej wymienionymi elfami :D
#wladcapierscieni
isrin22 - Żeby nie było, że tylko czarnoskórzy be. To ogólnie dobór aktorów mi nie ba...

źródło: comment_1644621430eAO2uKymywNMEiVrPzugKN.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@apo: Nie no jednak od Fringilli Vigo i reszty tej bandy to te elfy są oczko wyżej w rankingu dostojności :D Aktorzy nie są przecież brzydcy, po prostu wyglądają jak niedoświadczone postacie z jakiegoś serialu/filmu dla nastolatków a nie jak jedni z najpoteżniejszych elfów w Śródziemiu.
  • Odpowiedz
@isrin22: Amazon pod, że "odmładza" elfich bohaterow. Zarówno elrond, jak i Galadriela nie będą potężnymi i mądrymi władcami znanymi z wydarzeń we władcy pierścieni, tylko aspirującymi do władzy bohaterami. Ot taka koncepcja, ja jako osoba negatywnie nastawiona do serialu uważam taką zmianę za złą, ale rozumiem też, że takie zmiany w ekranizacjach następują i może z nich wyniknąć coś ciekawego. Jestem też świadomy, że jeśli będą nawiązania do trylogii pj, to
  • Odpowiedz