Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy kobietom łatwiej jest się wbić do branży IT? Rekruter mając zdecydować kogo zatrudnić o tych samych skillach (mężczyznę czy kobietę) wybierze różową? Jakie jest wasze doświadczenie/zdanie?
#pracait #programowanie #testowanieoprogramowania #kiciochpyta #rozowepaski #it #rekrutacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62055cf65137d8e1c297f261
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 27
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Skille to #!$%@?, często ważna jest osobowość. Możesz trafić na przemądrzałego #!$%@?, który będzie Cię #!$%@?, a może trafic na cicha myszkę która mimo, że sobie nie radzi nic nie powie. U mnie zdarzyło się nie zatrudnić seniora, który znał odpowiedz na 99% pytań, bo nie dałoby się z nim w pracy dogadac. A zatrudniliśmy dziewczynę z mała wiedza ale widać ze chce się uczyc i się nie wymądrza.
  • Odpowiedz
Przez to tez może wydawać się, że częściej zatrudnia sie mężczyzn bo faceci wola pracowac z facetami i tyle ¯_(ツ)_/¯ jednoczesnie trzeba pamietac ze na IT stosunek kobiet do mężczyzn jest pewnie jakieś 20%:80% jak nie większa rozbieżność, wiec częściej sie zdarzają firmy gdzie są same męskie zespoły
  • Odpowiedz
Czy kobietom łatwiej jest się wbić do branży IT? Rekruter mając zdecydować kogo zatrudnić o tych samych skillach (mężczyznę czy kobietę) wybierze różową? Jakie jest wasze doświadczenie/zdanie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak kobieta jest ładna, to do korpo zostanie przyjęta łatwiej jako taka maskotka zespołu. Jak jest brzydka, no to będzie musiała się wykazać umiejętnościami
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest hasło, którego staram się trzymać - równowaga płci. Środowisko męskie jest toksyczne. Środowisko żeńskie jest (podobno) bardziej toksyczne. Podczas planowania rekrutacji sprawdzam jaki jest aktualnie stan zespołu. Jak się przechyla na jedną ze stron, to staram się to równoważyć. Najbliższa będzie nakierowana na testera. Jak się jednak okaże, że trafiła mi się bardziej kumata kobieta, to ona dostanie ofertę.
  • Odpowiedz