Wpis z mikrobloga

@Essology: Przecież szczochy śmierdzą jak dłużej postoją wystarczy raz przejść się do publicznego WC i czasem można spotkać jak ktoś po sobie nie spłukal to wtedy czuć samymi szczochami ¯\_(ツ)_/¯ rozumiem oszczędność, ale bez przesady
  • Odpowiedz
Powtarzam jak mantrę mojej partnerce, że codzienne 30 minut pod prysznicem to deczko za długo, ale nie dociera. Co rok dziwi się jednak czemu mamy dopłatę, czemu tak dużo i coś z tym trzeba zrobić. Jak mówię: skróć czas pod prysznicem, zakręć wodę jak myjesz zęby, nie lej wody bez sensu w kuchni, to otrzymuję mema jak u góry. Ale to nie ona płaci rachunki...
  • Odpowiedz
@piotr-antyn: Ja mieszkam na wsi w domu po swojej babci (woj śląskie) i tu cena za m3 wody to 5 zł a zaś 10 km dalej czyli do przedmieścia to cena za m3 już wynosi 15 zł bo jest doliczona stawka za ścieki. U siebie mam szambo wiec trzeba dodatkowo wypompować a to koszt ok 150 zl za wywóz
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy:

nie jest specjalnie droga około 2 zl / m3 ale odprowadzenie ścieków jest drogie ok 11zl/m3.


Czyli jeśli naleje wodę do wanny ale później zamiast ją spuścić to np. odprowadzę wężem przez okno na zewnątrz to zapłacę mniej?
  • Odpowiedz