Wpis z mikrobloga

Szukam smartwatcha głównie na rower. Chciałbym żeby w miarę dokładnie odczytywał sygnał GPS i zapisywał trasę, aby można go sparować np. ze stravą , lub innymi apkami , żeby w miarę normalnie wyglądał. Jestem zielony w smartwatchach, więc pytam o pomoc na tagu, co myślicie o AMAZFIT GTR 2? Im taniej tym lepiej, chciałbym się zamknąć w 600 - 800 zł.

#zegarki #rower #smartwatch
  • 16
@pompastic: obadaj Galaxy Watch 4 na olx/allegro - Samsung bardzo agresywnie je promował i jest tego w cholerę za 500-600zł, a potrafią sporo i do tego żadna chińszczyzna. Wada - to wszsytkomający sprzęt, więc bateria do ładowania raczej co drugi dzień i przed każdym dłuższym wyjazdem.

Z zupełnie innej beczki - zegarki się tak średnio nadają na rower (mały ekran, mniejsza bateria, etc).
@ujdzie: Galaxy to nie zegarek sportowy tylko smartwatch i on nie ma za dużego sensu do sportu. Chociażby to, że jest za delikatny. Brakuje mu sensownych trybów sportowych i opcji na długie trasy. Ogólnie, możliwy najgorszy wybór.
A zegarki na rower są świetne, jak chcesz coś uniwersalnego. Bateria spokojnie ogarnia.

@pompastic: Zobacz sobie np. Polar Vantage M, Polar Unite, Suunto 5, Suunto 3
@diarrhoea: on nie ma żadnego sensu do ambitnego sportu, ale do spacerków, przebieżki dookoła komina, czy wypadu na rowerze na 2-3h - bez problemu. Do tego potrafi sporo (hej, chcesz pobiegać z muzyką z zegarka na tym polarze?), ma stravkę, są dostępne szkła ochronne i obudowy w stylu gshock. Jestem sobie w stanie wyobrazić gorsze wybory.

I nie - zegarki na rower nie są świetne - jeżeli je masz na nadgarstku
@ujdzie: Jeżdżę z garminem od 2 lat, zrobiłem z nim tysiące km. Spokojnie można sprawdzić ślad GPX, odczytać prędkość itd. Dodatkowo, jak idę w góry, popływać czy pobiegać dokładnie ten sam zegarek może nadal mi towarzyszyć i działać b. dobrze. Jadę na trasę 200 km i zegarek od początku do końca robi co do niego należy. Odczytanie tego, co jest na wyświetlaczu to kwestia puszczenia kierownicy na parę sekund. Spokojnie do
zegarki na rower nie są świetne - jeżeli je masz na nadgarstku to tylko przeszkadzają i nie da się z nich nic przeczytać.


@ujdzie: tu sie nie zgodzę. Nie każdemu zależy na liczniku i gapieniu sie w cyferki.
A zegarek ma np przy okazji pulsometr, czujniki można podłączyć, masz jeden sprzęt do wszystkiego co niewątpliwie też jest zaletą.
spokojnie mogłabym zamienić edga i forerunnera na fenixa. Tyle ze to zupełnie inna
@pompastic: Nie warto, to zabawka, ładnie wygląda i to tyle zalet. Szybciej zwróciłem, niż czekałem na niego. Jak już ktoś pisał - coś z serii Stratos Amazfita będzie ok, miałem kiedyś Pace, działa do dziś (tylko problem ze stykami - bolączka tego modelu) i uważam, że był sporo lepszy od GTR2.
@pompastic: Garmin Forerunner od 45 wzwyż. Suunto, Polar. To są marki które powinieneś brać pod uwagę myśląc o trackingu GPS. IMO smartwatche typu Apple Watch, Samsung itp.. będą cię tylko #!$%@?ć (trzeba je ładować codziennie, mają ekrany dotykowe (pozdro z użytkowaniem jak się z Ciebie leje pot albo jak masz go pod bluzą) i cholernie mało czytelne ekrany w pełnym słońcu.