Wpis z mikrobloga

Zdjęcie grupowe Jaguara przed GP Chin 2004.

Kilka dni przed debiutującym GP Chin, Ford ogłosił że wycofuje się z F1 wraz z końcem sezonu 2004. Jaguar należał do Forda, więc oznaczało to także koniec historii tego zespołu. Zespół na rozpoczęcie weekendu w Chinach przygotował baner "for sale" wywiesił podczas grupowego zdjęcia zespołu.

W rzeczywistości był to zwykły trolling, już wtedy było wiadomo że zespół kupi Red Bull, rozmowy były toczone w tej sprawie kilka miesięcy wczesniej. Oficialka Forda była tylko pierwszym elementem układanki. Red Bull niecały miesiąc później ogłosił zakup zespołu. Co ciekawe RBR kupił zespół niemal za darmo, w zamian musieli zagwarantować utrzymanie miejsc pracy wszystkim pracownikom do 2006 roku. Ford który nie chciał już się bawić w F1 wymigał się w ten sposób od płacenia grubych odpraw zwolnionym pracownikom.

#f1 #randomf1shit w końcu 300 wpis :) podsumowania specjalnego nie będę robić, bo już takie się pojawiło tutaj dwukrotnie. Kiedyś miałem cel zrobić może z 50 wpisów, ale coś nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wybór ciekawostki nie przypadkowy, potrzebuje trochę przerwy, bo ostatnio nie mam weny do pisania i pomału kończą mi się pomysły. Potrzebuje chociaż trochę zimowej przerwy, do uzbierania na materiału i siły do powrotu. Coś już niby mam do 301, 302, 303 ale to trzeba usiąść na spokojnie kiedy indziej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
tumialemdaclogin - Zdjęcie grupowe Jaguara przed GP Chin 2004.

Kilka dni przed deb...

źródło: comment_16444379579Jy6OKpZhQf9SdQOFjEOwH.jpg

Pobierz
  • 3