Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może wytłumaczyć fenomen persony 5? Co w tym takiego jest, że to ma takie wysokie oceny na metacriticu? Fabuła jakaś wybitna? Gameplay niesamowicie satysfakcjonujący? Jest to jedna z gier z ps plus collection, której nie ruszałem, oglądam sobie gameplaye na yt i można wylewu dostać. Chińskie bajki których nie trawie, żenują mnie po prostu. Jakieś wyskakujące co chwile efekty, okienka, dialogi, te postacie nawet nie mówią w czasie rzeczywistym tylko pojawiają się dymki. Walka jest turowa rodem z jakichś starych final fantasy (czyli nudna). Czy ta wysoka ocena bierze się z tego, że tę grę ocenia tylko hermetyczna grupa mangozjebów? Jak wiadomo, ta grupa ludzi jak widzi chińską kreske to od razu daje dziesiątki.
Jak mam w to zagrać po tym jak grałem w god of wary, horizony czy inne last of usy, to chyba jednak nie będę w to grał xD. Eh za stary jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#persona5 #ps5
  • 19
@Fiktorianin: Pograłem ze dwie godziny. Chińskie bajki to też nie moje klimaty ale jakoś przyjemnie się przy tym siedziało. Natomiast ta gra nie ma w sobie nic szczególnego, więc jak dowiedziałem się, że trwa ona ze 30h (pewnie głównie przez przydługie dialogi, w dodatku bez audio) to odinstalowałem - szkoda mi było czasu na takiego przeciętniaka.
@Fiktorianin mi się podobała, a tez jestem fanem gier ktore wymieniłeś. Chyba jednyna z gra z na prawde ciekawa fabuła, system walki i rozwoju tez spoko. Mimo ze wyglada jak bajka to fabula zdecydowanie dla dorosłych

Każdy woli grać w co innego ¯(ツ)
Dla mnie Wiedźmin 3 to #!$%@? drewno, CP2077 mimo że mi się podobał to jest przehypeowany,
Mass Effecty i inne tego typu gówna też a P5R (nie podstawowa Persona 5 tylko jej reedycja z 2020) to jedna z najlepszych gier w jakie zagrałem (i uważam tak nie ze względu na stylistykę gry a bardziej na fabułę, postacie i cały aspekt fabularny gry) mimo
@demi__fiend: tej reedycji nie ma w plusie, nie? Co w ogóle te dodatki dają? Tzn. mogę sobie sprawdzić szybko na necie, ale nie czaję dlaczego dużo ludzi pisze, że sama podstawka jest do dupy bez tych dodatków. Też właśnie chciałem zagrać w tę personę bo mam w Plusie, ale jak to faktycznie inna gra z dodatkami to może kupię na płycie.
@koniecswiatajestbliski: Co daje rozszerzenie? Rozszerza.
Dodaje nowe funkcje, postaci, przedłuża grę o nowy semestr.

więc jak dowiedziałem się, że trwa ona ze 30h

@JackBauer: kto ci to powiedział? P5 grałem dawno temu było ponad 100h. P5R mi zajęło ponad 120.

@Fiktorianin: Fenomen Persony 5? To po prostu kolejna gra z popularnej serii i jest bardzo dobra. No nie przerobią ci jrpga na trzecioosobową grą akcji z silnymi niezależnymi lgbt
@Fiktorianin również cierpiałem przy tej grze. Odpaliłem bo była w kolekcji z wysoką ocena. Najwidoczniej nie dla mnie taka gra, ale szanuje że komuś się podoba
@JackBauer: kto ci to powiedział? P5 grałem dawno temu było ponad 100h. P5R mi zajęło ponad 120.


@frutson: Chyba patrzyłem na czas gry w walkthrough na YT. 120h? Tym bardziej jestem na nie, musiałbym prawie cały rok w to grać :D
@demi__fiend: Mass Effecty i inne tego typu gówna

Pchasz się w gips kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do P5, mi też się nie podobało, ale pewnie dlatego, że to nie moje klimaty i tyle. Coś jak soulsy, po prostu mi nie podchodzi. Np taki Bloodborn. Musieli by mi dopłacić, żebym w to grał.
@frutson:

Dodaje nowe funkcje, postaci, przedłuża grę o nowy semestr.


No to rozumiem, ale w większości gier DLC przeważnie niczego specjalnego nie wnoszą. Dodatkowa lokacja, mapa, ogólnie więcej tego co w podstawce, a tutaj już kolejny raz czytam, że podatawowa persona bez royal jest dużo gorsza.
@koniecswiatajestbliski: Grałem premierowo w obie wersje i nie widzę powodu z którego ktoś miałby grać w podstawkę skoro jest dostępna wersja Royal która jest pod każdym względem lepsza. Jasne, możesz jak ja sobie przejść obie gry ale po co?
@frutson:

nie widzę powodu z którego ktoś miałby grać w podstawkę skoro jest dostępna wersja Royal która jest pod każdym względem lepsza.


Ja widzę: Persona 5 jest w PS Plus Collection za darmo. Royal musiałbym kupić.

Czyli lepiej grać od początku w Royal? Bez sensu grać w podstawkę i później ewentualnie dokupić Royal?
@Fiktorianin: Mogę zapytać o to samo w kontekście exów od Sony. Niby mają te wysokie oceny na metacriticu, ale w większości przypadków wynudziły mnie straszliwie (Uncharted), albo są po prostu kalkami gier, w które już wiele razy grałem (Ghost of Tsushima)...

Co do Persony 5 Royal, która jako jeden z trzech exów, który mnie faktycznie zafascynował (obok Bloodborne'a i The Last of Us 1), co mi się podobało to przede wszystkim
Ant0n_Panisienk0 - @Fiktorianin: Mogę zapytać o to samo w kontekście exów od Sony. Ni...
@Fiktorianin: Ta gra to połączenie jrpg, pokemonów, dating sima, simsów i pewnie jeszcze symulatora szkoły. Wystarczy przeczytać to zdanie i już można zrozumieć skąd cały fenomen tej gry. Serio, jak chcesz pograć w Pokemony, a nie masz Switcha to Persona 5 to najlepszy sposób, a na dodatek w cholerę lepszy niż same Pokemony, bo system turowy jest tutaj dużo lepiej zrobiony, nie nuży nic a nic, a na dodatek masz jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fiktorianin: zrobiłem ponad 100h w podstawkę, i w sumie to poza pokemonami to mój pierwszy jrpg xD
Albo kochasz od pierwszego momentu albo nie rozumiesz fenomenu tej gry, i nie ma w tym nic złego. W okolicach tej #!$%@? Okumury miałem dosyć pałacu i dłużących się dialogów, ale po nim zostałem wynagrodzony tak dobrze napisaną fabułą, postaciami i pałacem że o ja #!$%@?ę xD
Czy jest to gra stworzona dla ludzi