Wpis z mikrobloga

Od ponad roku biegam 2x w tygodniu po 5 km
Na początku waga spadła o 3kg, ale ostatnio waga wróciła do tej sprzed biegania.
Co polecacie, aby zrzucić wagę w sposób jak najbardziej zdrowy?

#bieganie #dieta
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@E_L_:
1. Nie słuchaj ludzi ktorzy polecają interwały. C---a się znają. Jak tak mało biegasz zysk kalorczyny z biegania interwałów vs spokojnych biegów będzie niewielki. A do tego będziesz bardziej zmęczony i nie wykonasz więcej jednostek + ryzyko kontuzji. Lepiej spokojnie i długo.

2. Musisz liczyć kalorie. Na oko to chłop w szpitalu umarł. A jak jeszcze jakieś alko wpada w weekend to musowo, no i wypada to ograniczyć. Przykładowo:
- Od poniedziałku do piątku masz deficyt 300kcal. Czyli wychodzi -1500kcal.
- Wbija weekend jesz normalnie i dodatkowo 4x0,5l piwa to już masz 1000kcal + chipsy 700kcal + burgerek
  • Odpowiedz
@Powiew_morskiej_bryzy: Zainspirowałeś mnie. Ta dieta wydaje się bardzo rozsądna.
Dziś startuję i zobaczę jakie efekty będą po miesiącu.
Jeśli mógłbyś dać jakieś praktyczne wskazówki to będę wdzięczny.
  • Odpowiedz
@E_L_: jadłem wszystko co chciałem w wyznaczonym czasie ale bez objadania się czy opychania. Poza tymi godzinami ograniczałem się tylko do wody, herbaty i kawy oczywiście bez cukru. Nie zaczynaj ostro od 8/16 na początek 12/12 lub 10/14. Przez pierwszy miesiąc będziesz czuć czasami dość silny głód w godzinach przerwy ponieważ organizm nie jest przyzwyczajony. U mnie zauważyłem że dopiero gdzieś po miesiącu organizm się przestawił na ten tryb i
  • Odpowiedz