Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie proszę, mile widziane własne doświadczenia.
Chciałbym kupić akumulatorki AA, zastosowanie: myszka komputerowa (Logitech G602), kontrolery gier (Microsoft Xbox Series Controller).
Niedawno widziałem tutaj filmik, w którym były testowane różne akumulatorki i wygrały Panasonic Eneloop PRO.
Chciałem kupić zestaw Eneloop PRO AA x4 z ładowarką BQ-CC55, ale zestaw jest praktycznie nie do zdobycia- brak w magazynie, wycofany, tylko na zamówienie, itd.

Trafiłem na jakieś forum, na którym parę osób odradzało kupowanie wersji PRO (ponoć szybko padają) i zalecało podstawową wersję (białą), która miałaby spisywać się równie dobrze i osiągać nieznacznie niższe czasy działania przy takim zastosowaniu jak u mnie (mysz i kontrolery gier). Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Kolejna sprawa, ładowarka. Trudno upolować tą BQ-CC55, polecacie coś innego, co nie zajedzie szybko akumulatorków?

c.....i - Mirki, doradźcie proszę, mile widziane własne doświadczenia. 
Chciałbym ku...

źródło: comment_1644319774YMKWyh0SjlQT6x2BqsJANy.jpg

Pobierz
  • 21
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ciuplowski: moim zdaniem wszystko jedno co kupisz - takie różnice może są istotne w fotografii jak blyskasz lampą 500 razy pod rząd i chcesz mieć pewność że zawsze błyśnie tak samo. Poza tym to wydatek kilkudziesięciu złotych, a nie paru tysięcy. Kup cokolwiek renomowanej marki tak żebyś miał gwarancję i będziesz zadowolony
parę osób odradzało kupowanie wersji PRO


@ciuplowski: Racja. Różnica między PRO a zwykłym eneloopem jest ciutkę większa pojemność (ok 25%), ale to jest kosztem duuuużo mniejszej liczby cykli ładowania (75% mniej cykli). Licząc pojemność razy liczbę cykli całkowita pojemność eneloop wychodzi 5Wh a pro 1.5Wh. A cena PRO jest dramatycznie wyższa - one są tylko dla tych, którym naprawdę jest potrzebne te 25% dłużej. Praktycznie dla Ciebie to oznacza, że w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciuplowski: akurat z tą wersją PRO to prawda - nieznaczna poprawa, do takiego zastosowania te białe standardowe będą więcej niż wystarczające. Sam się interesowałem tym tematem, no i z testów konsumenckich wynika, że Eneloop to najlepsze akumulatorki na rynku, więc spokojnie możesz kupić wersję białą
Dziękuję Wam za pomoc, rady i informacje. Wezmę Eneloop (białe) lub Ladda i do tego jakąś porządniejszą ładowarkę z zabezpieczeniami. Dzięki wielkie i miłego dnia!
@ciuplowski: Bierz IKEA Ladda, ktoś robił porównanie, i to są eneloopy na 99%. Mam, działają bez zarzutu. Jak chcesz mieć ich dużo w obiegu, to do kompletu ładowarka
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tjugo-ladowarka-z-pojemnikiem-szarozielony-80435169/
I fajrant. Nie ma może wyświetlacza i wyboru prędkości ładowania, ale działa bez zarzutu, ładuje, ma detekcję naładowania, czasowe i temperaturowe zabezpieczenie i ma funkcje podtrzymania - nic więcej nie trzeba.