Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy ja coś źle rozumiem?

Umówiliśmy się z niebieskim na zrobienie wspólnie tatuaży. Ten sam wzór robi on i ja.

Wybraliśmy tatuażystę i umówiliśmy się na termin. Przekazano nam informację, że dzień przed sesją otrzymamy wzór do akceptu. Jeśli poprawki będą duże to będą poprawione i przesłane ponownie do akceptu jeszcze przed sesją. Jeśli będą małe to będą korygowane w dniu sesji.

Wybraliśmy dwie twarze rysowane metodą one line.

Dzień przed otrzymaliśmy wzór, który nie przypominał metody one line. Były to po prostu czyjeś twarze z pełnymi rysami.

Poprosiliśmy o korektę i wzór w technice, która łączy dwie twarze: męską i kobiecą techniką nieodrywania ręki od kartki, bez rysowania rysów twarzy, bo nie chceby cudzych twarzy tatuować. Chcemy twarze symboliczne, bo chodzi nam o styl, czyli bochomazy z których wychodzą twarze.

Tatuatorka odmówiła poprawek przed sesją. Powiedziała że zrobi je w dniu sesji i przekazała informacje że możemy w dniu sesji nawet cały dzień wspólnie rysować wzór, ale jeśli przez to nie zdążymy zrobić tatuażu, to wtedy policzy nas normalnie jak za wykonane tatuaże i będziemy musieli kupić jeszcze jedną sesję. Czyli 1300 zł za dzień rysowania wzoru.

Powiedzieliśmy, że albo zobaczymy poprawkę przed sesją, albo nie przychodzimy na sesje.

Finalnie nie będzie sesji bo ona tej poprawki nie odeśle za #!$%@?, bo twierdzi że jest artystką i nie pokazuje swoich prac, bo ktoś jej może ukraść. Jest obrażona na klienta napisała "żegnam".

Powiedzcie, czy tak wygląda robienie tatuażu? Czy to jest normalne? Co to do #!$%@? było?
Robimy tatuaż 2 raz, wcześniej tylko mały napis.

Zdjęcie tylko poglądowo dla pokazania o jaki wzór chodzi.
#tatuaze #tatuazboners #inba #sztuka #artysci #warszawa
Agnsad - Powiedzcie mi czy ja coś źle rozumiem?

Umówiliśmy się z niebieskim na zrobi...

źródło: comment_1644300283soovdRreIArkeUFd8s2tep.jpg

Pobierz
  • 87
@Agnsad: To nie jest trudna technika, ktos kto sie w niej specjalizuje ogarnie ci to w ogole bez problemu. To nie moj styl, wiec nikogo konkretnego nie polece, ale poszukaj sobie ludzi specjalizujących sie w fineline/outline/linework
@Agnsad: nie no. Tatuatorzy raczej nie pokazują wcześniej projektów, ewentualnie jakieś szkice. Jakby ci ktoś wysłał taki gotowy projekt o jakim napisałaś, czyli nie za bardzo skomplikowany, którego największą trudnością jest samo narysowanie bo potem tatuowanie to już formalność i w sumie każdy inny tatuator by mógł to klepnąć to jest duża obawa że, mogłabyś wziąć projekt i pójść sobie do tańszego tatuatora. W przypadku twojej tatuatorki to raczej problem jest
@Agnsad to jest normalne, mało kto z dobrych tatuażystów wysyła wzór wcześniej, raz miałam tak, że wstępnie tylko mówiłam co chce i jakiej wielkości i jak przychodziłam na termin, to laska rysowała wzór już przy mnie, poprawiała co chciałam i później mnie dziarała, a raz wysłałam inspirację i wskazówki jak bym to widziała, jak przyszłam to miała to w miarę przygotowane na tablecie, kilka poprawek przy mnie i cyk.

Dobry tatuażysta nie
@Agnsad Ech, na wypoku bez zmian. Nie wiem kogo nienawidzą bardziej - samotnych mayek, czy tatuaży ;)
Zachowanie tatuatorki IMO nieakceptowalne. Ja bym poszukał kogoś innego. Ciężko znaleźć kogoś, kto jest równocześnie artystą, który ma fajne wizje i rzemieślnikiem, który dostosuje się do tego co chce klient.
Moim zdaniem dobrą opcją jest zamówić sobie u kogoś projekt, który Wam się podoba, a potem iść do dobrego rzemieślnika, który Wam to po prostu
Dobry tatuażysta nie będzie ci pracował nad własnym, oryginalnym wzorem i wysyłał ci go na maila za frajer, bo potem pójdziesz z wzorem do Janusza, który odbije ci na kalce i wydziara za połowę ceny ¯\(ツ)/


@fuechsinn: no ja ci powiem że mi się wydaje odwrotnie. Wydaje mi się ze właśnie największy problem mają ci tatuatorzy którzy nie mają własnego stylu i 3 tatuaże z pinteresta łączą w 1 i fajrant.
via Android
  • 0
@fuechsinn poszliśmy do artystki, a ona powiedziała że to wykona, więc wybraliśmy tatuatorkę. Traktuje ludzi z szacunkiem, więc jak ktoś mówi że potrafi to nie podważam.

Druga sprawa, ona się boi że pójdę z wzorem do kogoś innego, a ja się boje że nie chce pokazać wzoru bo go nie potrafi i będę płaciła za siedzenie i czekanie aż coś narysuje.
@mlodyernest jak nie ma #!$%@?, normalnie przerysuje na kalkę, co trudnego jest w zmałpowaniu gotowego wzoru, jak ktoś go otrzymał mailem? Może jak wzór jest jakiś rozmyty, czy robiony specyficzną techniką, to faktycznie zwykły Janusz nie da rady, ale tak normalnie jest to prawdopodobne.

Gotowy wzór możesz zrobić komuś innemu i zarobić pieniądze na dziaraniu albo wysłać komuś na maila za cenę zadatku 100zł i stracić czas, bo jednak nie przyjdzie.
@Agnsad takie zachowanie tatuatorki jie jest normalne.
W moim przypadku normą było, że dostawałem projekt tatuażu co najmniej dzień wcześniej w stylu jaki chciałem, poprawki były robione ale drobne, nie dotyczyły one stylu.
Tatuatorka którą wybraliście robi w ogóle tatuaże w takim stylu, w jakim chcecie dziary?
Może być też tak, że to co podesłała to tylko "zarys" tatuażu, w którym chodziło tylko o pokazanie kompozycji, a one-line zrobi na miejscu przed
@Agnsad ale to dlaczego po prostu nie znajdziecie artysty, który faktycznie tatuuje w takim stylu jak chcecie? Wtedy będziesz pewna, że będziecie zadowoleni.
Iść do kogoś po usługę jednocześnie nie wierząc, że jest w stanie ją dobrze wykonać, przecież to nie ma sensu. Znajdźcie kogoś, kto w portfolio ma podobne prace i lubi się z tym stylem, a nie do przypadkowej osoby.

Być może powiedziała, że potrafi, bo po prostu nie dogadaliscie
I wy naprawdę dziaracie na własną skórę na całe życie jakiś wzór z którym możecie się zapoznać dopiero w dniu tatuowania? XDDDDDDDD


@PeterGosling: o kolego, poczytaj sobie co to walk in w studio to dopiero się zaskoczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°). To słynne całe życie trwa tyle co #!$%@? i w większości ludzie co się dziarają nie przykładają aż tak dużej uwagi do tego całe życie.
@mlodyernest: hejka, dołączam się do dramy xD
Niektóre z ich prac dałoby się skopiować, mówię to jako osoba, która nie tatuuje przed dekadę.
Jest jedno studio w Gdańsku, które non stop się reklamuje #!$%@?. I powiem Ci, że niektóre prace są tak dobrze zrobione, że myślisz sobie, że super z nich artyści, a to po prostu wzór od kogoś sławnego.