Wpis z mikrobloga

  • 113
Bądźcie mną.

5 dni temu wynająłem mieszkanie.

Czwartek, piątek to przeprowadzka, pudla, kursy od starego do nowego mieszkania.

W sobotę pierwsza kolacja na nowym, pierwszy prysznic, pierwsza noc.
Niedziela cała poza domem, wróciłem tylko na noc.

Poniedziałek 6 rano prysznic i do pracy.
Wychodząc spotkałem sąsiada z parteru który dobijał się do mieszkania pode mną bo go zalewa.

Wracam z pracy o 16 i nie mam wody więc idę dzwonię do spółdzielni ale zero odzewu, nikt nie odbiera.

Lece do sąsiada podpytać czy coś wie o naprawie usterki i na ile wyłączyli wodę.

Wielkie oczy.JPEG
To Pan z drugiego piętra! Pan nas zalał! Proszę mnie zaprowadzić do mieszkania, chce obejrzeć czym nas Pan zalewa!

Dobra, idziemy, wszystko udostępniam, u mnie suchuteńko.

Idziemy obejrzeć mieszkanie pod moim - jest dramat.
Dwa mieszkania pode mną - jest źle.

Dostaje info od sąsiadów ze za godzinę będzie pogotowie hydrauliczne i pewnie rozwalą mi łazienkę bo rura w pionie poszła.

Po godzinie przyjeżdża pogotowie ale od kanalizacji no i spółdzielnia się pomyliła, sąd face. Pojechali. Jutro ma być ktoś od pionów.

A to jeszcze nawet nie tydzień na nowo wynajętym.

Smaczki w komentarzach.

#wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #deweloperka
  • 53
  • Odpowiedz
moja dziewczyna mnie się dziwi dlaczego nie chce mieszkać na wynajmowanym mieszkaniu.


@nophp: tak, jak mieszka właściciel to rury mają zakaz pękania
  • Odpowiedz
@kmds: Dziadkowie mieli to samo w spółdzielczym mieszkaniu. Barany rozwaliły im łazienkę, a się okazało, że trzeba mieszkanie niżej rozwalać żeby się dostać do rury XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 16
@PiersiowkaPelnaZiol
Mieszkają 50km stąd, dziś nic nie pomogą, jutro będzie się działo i wtedy tu będą.

To na prawdę fajni dobzi ludzie.

Mam więcej rzeczy niż walizkę ubrań i laptopa (meble, sprzęty rtv, przybory kuchenne itd). To nie jest tak łatwo wstać i się wynieść. Tego mieszkania szukałem miesiąc przetaczając się po drodze przez 20 fatalnych lokalizacji.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: @SEBZER: @kmds: Dobra, pomyliłem się, ja płaciłem ~160zł/rok za mieszkanie 27m na parterze bez krat w oknach(dlatego więcej tez mi wyliczało).

Za to miałem to co poniżej + jeszcze jakieś wizyty fachowców, pobyt w hotelu, dozór mienia czy inne rzeczy. Jak za lekko ponad 10zł/msc to warto mieć coś takiego i spać spokojnie że w razie co zajmie się tobą firma a nie masz wszystko na głowie.
ButtHurtAlert - @staryhaliny: @SEBZER: @kmds: Dobra, pomyliłem się, ja płaciłem ~160z...

źródło: comment_1644264592ircxM2a3neGLmlZRwcmCH0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@powaznyczlowiek protip, przekażę właścicielowi ale co oni mają do gadania?

U mnie w mieszkaniu syczy rura (pion) wewnątrz ściany, mam to nagrane, słychać aż miło. U mnie sucho, pode mną powódź ()
  • Odpowiedz
@kmds: 12 metrów to wbrew pozorom nie jest dużo, my 2+1 mamy 15-17 metrów. Myjemy się codziennie i co drugi dzień robimy pranie. Jak ktoś ma poniżej 10 metrów przy 2 lub 2+1 to jest brudas.
  • Odpowiedz
@kmds: 12 metrów to wbrew pozorom nie jest dużo, my 2+1 mamy 15-17 metrów. Myjemy się codziennie i co drugi dzień robimy pranie. Jak ktoś ma poniżej 10 metrów przy 2 lub 2+1 to jest brudas.


Chory na głowę jesteś. Co trzeba robić, aby we 3 osoby miesięcznie zużyć 17m3 wody....
  • Odpowiedz