Wpis z mikrobloga

570 + 1 = 571

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Autor: Nancy Springer
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: 6/10
ISBN: 9788366555129
Tłumacz: Elżbieta Gałązka-Salamon
Wydawnictwo: Poradnia K.
Liczba stron: 240
Lekka i niewymagająca lektura. Sama historia w zasadzie nie jest, ani wciągająca, ani skomplikowana. Czyta się szybko i to zasługa głównej bohaterki, która jest bardzo ciekawą i interesującą dziewczyną.

Nie wiem czy sięgnę po kolejne części - może za jakiś czas jak będzie mi się nudziło lub będę potrzebowała przeczytać mniej wymagającą książkę.

#bookmeter #literaturamlodziezowabookmeter
Owieczka997 - 570 + 1 = 571

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Autor: N...

źródło: comment_1644217193pBju2an2W0PBq9y8zLEVS6.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: szkoła, dzieci

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Harry Potter i Insygnia Śmierci (Joanne Kathleen Rowling) - najnowsza recenzja usera w..c ★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. Sposób na Alcybiadesa
@Owieczka997: Jeśli jesteś fanką Sherlocka Holmes'a to nie polecam. Film jest wg mnie fatalny, nielogiczny, mężczyźni są przedstawieni jako debile (zwłaszcza Mycroft i Sherlock) a kobiety potrafią WSZYSTKO. No i sama akcja jest bez sensu, końcówka jak i jej początek. Z Mycrofta (jednego z najinteligentniejszych facetów w literaturze) zrobiono diabła bo chciał oddać swoją siostrę do szkoły z internatem. No zło wcielone. Jak on śmiał śmieć.

Matko, ale się striggerowałam xD
@rassvet: właśnie miałam podobne odczucia jak Ty dlatego obejrzałam połowę ale chciałabym skończyć bo nie lubię zostawiać rzeczy nieskończonych. Jeśli jednak chodzi o książki o Enoli to raczej zatrzymam się na tej pierwszej. Tutaj na szczęście nie ma tyle feminizmu jak w filmie.

A i zgadzam się, że sam tytuł sprawił, że i film i książka trafiły do ludzi.