Wpis z mikrobloga

Hej, co jest lepszym wariantem na zimowy weekend: nocleg w Lądku Zdroju + zdobycie Rudawca i Kowadła czy nocleg w Długopolu Zdroju + wycieczka na Jagodną i Orlicę? Patrząc po mapie i czytając relacje ludzi z neta, zastanawiam się czy w ogóle da się zrobić cały plan, uwzględniając 2 noclegi - 1 w Lądku, a drugi w Długopolu. Domyślam się, że są ferie, mogą być korki, bo narty, nie chciałabym na wariata jeździć i potem gnać z wywieszonym ozorem na szczyty, tylko tak bardziej rekreacyjnie. Jakieś podpowiedzi? #koronagorpolski #sudety #kotlinaklodzka #gory
  • 10
@zlowroga_ostryga Jagodna i Orlica mają wieżę widokowe i całkiem dobre widoki stamtąd, Długopole jest bardzo spokojne taka dziura na końcu świata i trasa autostrada sudecką jest bez korków. Plan na 2 dni jest do zrealizowania, ale łatwiej zacząć od Rudawca nocleg gdzieś na Stroniu Śląskim obskoczyć szczyty i bokiem przejechać na spanie, a następnego dnia Jagodna, Orlica i powrót
@zlowroga_ostryga Jadąc ze Stronia na Jagodna jedziecie drogą powiatowa, potem piękna spokojną przygraniczna droga na Orlice, omijacie ruchliwe drogi. Na samym końcu żeby zjechać do Dusznik dobre będą zimowe opony, żeby wydostać się z Dusznik (np.w strone Kłodzka, Wrocławia) trzeba jechać DK8 która jest męcząco slimacza, ale jeśli nie było wypadku nie ma korków
@SzaraSara: Dzięki za info! Widzę, że dobrze znasz region. Czy zwiedzalas może pałac Marianny Orańskie, warto? Planujemy z niebieski weekend w Kotlinie Kłodzkiej, zdobywam KGP, dlatego te górki do zdobycia przyszły mi na myśl, ale zarsanwiam się czy jednak czegoś innego nie wybrać. To pierwszy weekend wyjazdowy od dawna, zapomniałam, jak się planuje wyjazdy :D
@zlowroga_ostryga Do Kamieńca jakoś mnie nie ciągnęło nigdy, na pewno jest piękny. Ja wole coś mniej komercyjnego np. Pałac Górzanów, fundacja jak i właściciele bardzo w porządku. Takie małe perełki. Kotlina jest pełna świetnych miejsc do których chce się wracać. Może zróbcie pół na pół, w jeden dzień góry z wieżami, a drugi dzień turystycznie ☺
@SzaraSara: Mieliśmy okazję pojeździć latem po Kotlinie i byliśmy mile zaskoczeni ilością atrakcji, na każdym kroku coś. Bardzo lubię klimat tych małych miasteczek no i góry :) Zainteresowała mnie też postać Marianny, na fotach pałac wygląda okazale, może zahaczymy.
@zlowroga_ostryga: Bardzo polecam pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, byłem kilka lat temu i osobiście podobał mi się bardziej niż Książ. Piękna, spójna architektura. Wtedy wnętrza były nadal surowe, czekające na renowację czy właść. odbudowę. Natomiast z zewnątrz - piękny obiekt. Tylko nie wiem czy nie lepiej zwiedzać w lecie, kiedy park się zazieleni i fontanny będą na chodzie.

Będę musiał się tam ponownie wybrać, żeby porównać jakie zaszły zmiany, bo ciągle tam
@zlowroga_ostryga: Co do wycieczek to jak dasz radę to obskocz wszystko. A jak nie, to priorytet na opcję Bielice tj. Rudawiec+Kowadło. Uwielbiam tę okolicę - odludzie, małe miejscowości np. Bielice, Kamienica wciśnięte w dolinki. Takie Bieszczady w Sudetach. Orlica i Jagodna są górsko trochę nudne: Jagodna to właść. spacer po płaskim, wzdłuż tras biegowych + wieża na deser. Orlica - no może nieco pod górę, ale w sumie krótko i bez
skrytozgroza - @zlowroga_ostryga: Co do wycieczek to jak dasz radę to obskocz wszystk...

źródło: comment_1644267127c35yyQ79xKHwXaDZboxIbE.jpg

Pobierz