Wpis z mikrobloga

@ciksters ciasto na podstawie kalkulatora pizzy kmp. Mąka Caputo Pizzeria, łączny czas dojrzewania ciasta 72 godziny z czego 15 w temperaturze otoczenia. Hydracja ciasta 65%. Wypiek w Effeuno na biscotto, górna grzałka 459 stopni, dolna 400, kamień ok. 480 stopni :) trochę słabo ją dopiekłeś? Jak wypiekana?
@kotlin: No właśnie ja dysponuję tylko piekarnikiem domowym 250C i kamieniem szamotowym 3cm. Najpierw wygrzewam to ok 40min góra dół, potem przełączam całą moc na dwie górne grzałki i wrzucam na 4-5min, ciężko z mojej temp. wyciągnąć coś lepszego ale walcze (òóˇ) No i pitce układam na raszkach ok 5-8cm od górnych grzałek
@ciksters tak, f1 to Effeuno, polecam strasznie! Kulki bardzo ładne! Moje dzisiejsze bardzo się rozlały, przewinąłem je 3 godziny przed wypiekiem ale mimo wszystko klapnęły. Bałem się, że nic z nich nie wyjdzie, ale było pysznie :)
@ravau kupiony od maestrodellapizza za 2999 plus kamień chyba 275 zł. Z tego co się orientowałem to w Pl nie ma możliwości zeby kupić go teraz taniej :/ nie wiem czy mają raty, dopytaj u źródła :)
@ravau napisz do nich zapytanie, podejrzewam że pokażą się na dniach znowu :) wypiek w f1 w porównaniu do piekarnika czy chociażby piecyka kopułowego to jest przepaść. Ja bawiłem się wcześniej w te dwie opcje, a teraz żałuję, że odwlekałem zakup tak długo :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?: no fajne by było ale takich możliwości nie mam :(. Kamień obecny ale piekarnik niet. Jak znasz kuchenkę która ma piekarnik do tyłu plus palnik wok to biere :D