Wpis z mikrobloga

@yggdrasil: Hajs w IT glownie bierze sie z tego, ze zyjemy w biednym kraju a robimt projekty dla bogatego zachodu. Jak na Magento robie sklepy dla wielkich korpo i widze ile one na tym zarabiaja to te firmy nawet nie musialby outsourcingowac tego do PL - ale chec zysku sprawia ze my mamy te robote. 20k + VAT a jestes tanszy od kolegi z US. Jesli zamrozimy sobie place to
  • Odpowiedz
@massh: Nigdzie nie napisałem, ze jestem za zamrożeniem pensji kogokolwiek. Wiem tez doskonale dlaczego w IT zarabia się duże pieniądze. Zreszta autorka tez wskazuje jedna z przyczyn jaka jest globalny rynek oraz powszechna praca zdalna.
  • Odpowiedz
@yggdrasil bo jest na wykop.pl, do tego wyznawcą poglądów, a nie racjonalnie funkcjonującym człowiekiem otwartym na korektę swoich przekonań w świetle faktów. Nie musi czytać artykułu, bo wie, że nic nie jest w stanie zachwiać jego wiarą ;)
  • Odpowiedz
@massh: Przeczytałeś artykuł? Autorka polemizuje ze zdaniem swojego redakcyjnego kolegi i prześmiewczo wskazuje postulat zamrożenia pensji w IT w odpowiedzi na argumenty jakie pan redaktor przedstawił.
  • Odpowiedz
@massh co dziwnego, że dziennikarka społeczno-ekonomiczna zwraca uwagę na odwrócone poziomy opodatkowania różnych grup społecznych?
Jak długo damy radę funkcjonować w ustroju spol-gosp, w którym ludzie na ryczałcie wystawiający fv 15k płyną na poziomie opodatkowania swojej pracy o połowę niższym niż gość w magazynie/linii produkcyjnej z przelewem na konto ok 3k?
Tylko błagam, bez tłumaczeń, że gość nie wstaje wcześnie i na pewno je tosty z awokado.
  • Odpowiedz
@inyourface: Nie, nie jestem z tych co przez prace w IT sa odklejeni. Nie wime jak dlugo ale co mam zrobic? PiS obnizyl mi podatek do 12% - mam ok 1000zl wiecej gdy wszyscy stracili albo zyskali 100zl Gram na ile mi pozwalaja. Nie wyjde na ulice i nie rozrzuce tego. Niebawem i IT docisna kolanem do ziemi.
  • Odpowiedz
@massh: Albo nie zrozumiałeś tekstu, albo manipulujesz. Rozwadowska pisze o tym, że #!$%@?ństwem jest obwinianie najbiedniejszych o infliację i oczekiwanie od nich rezygnacji z walki o podwyżki w sytuacji, gdy nie oczekuje się tego samego od innych, których w większym stopniu byłoby na to stać.
  • Odpowiedz
@massh skoro nie jesteś odklejony to skąd ten tani atak? Skoro dostrzegasz racjonalne powody i stojące za nimi rację, nawet jeśli nie przemawiające na korzyść ludzi w podobnej dla Ciebie pozycji, to skąd chęć walki z nimi za pomocą przekłamanych cytatów?
To smutne kiedy kolejny raz przypominasz sobie, że rysunek kotła z Polakami w piekle, którego nie musi pilnować żaden diabeł jest tak zgodny z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@inyourface: bo uwazam se powinni zacząć od wielkich firm które nie płaca np CIT a nie od od ludzi którzy mieli trochę farta ze za foricza tyle płaca . Pani rozwadowska zawsze broni biednych co jest słuszne i broni przy okazji wielkich prezesów korporacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@massh: Ale Rozwadowska nie czepia się tego, że w IT się dużo zarabia, tylko tego, jakie mamy podatki w Polsce. Pracując w IT i zarabiając ~20k PLN na miesiąc możesz płacić podatki (wraz innymi obciążeniami) rzędu 15-20%. Pracownik produkcji zarabiający 3k PLN zapłaci 30-35% podatków. I to jest #!$%@?ństwo polskiego systemu podatkowego.
  • Odpowiedz
@massh masz rację. Absurdalnie zaniżone poziomy opodatkowania CIT nawet nie tylko megakorpów, ale po prostu dużych firm, to rak toczący nasze finanse publiczne, ale to problem globalny, o którym co raz więcej się dyskutuje - potrzeba czasu na zebranie kapitału politycznego mającego szansę przełamać aktualnie panujące status quo.
Nie będę teraz szukał cytatu, ale dam sobie palec obciąć, że Rozwadowska pisała o tym nie jeden raz.
Polecam przeczytać oba teksty (Gadomskiego
  • Odpowiedz