Wpis z mikrobloga

@cotidiemorior: słuchałem soundbarów do 2k i żaden nie grał dobrze

I nie mówię tu nawet o dźwięku przestrzennym z filmów, tam jest problem ze zwykłym stereo lewy-prawy kanał z uwagi na rozmieszczenie głośników (lub raczej totalny jego brak).

Chcesz coś dobrego jakościowo i potężnego? Kup dobre 2.0 w stylu Microlab Solo 29. Spokojnie mogą robić za kolumny podłogowe. Kosztują połowę tego co soundbar za 2k, grają lepiej, czyściej, z uwagi na
@cotidiemorior: jak możesz dopłacić do fajnych monitorów to dopłać, te są spoko. I jakbyś szukał do muzyki to bym się pod tym podpisał

Sęk w tym że jak masz w perspektywie składanie zestawu kina domowego pod filmy (gdzie wydać można dowolny pieniądz) to sam pewnie bym aż tyle nie inwestował, tylko szybciej kupił 5.1 (albo 7.1. czy 9.2 - Atmos i te sprawy)
@Atreyu: dowolny pieniądz to może nie, ale myślę że nazbieram sporo więcej niż te 2k. ( ͡º ͜ʖ͡º) To powiedz mi jeszcze co do tych microlabów - te co podałeś są niedostępne, są Solo 6C za 8 stówek i Solo 9C za 1400, te tańsze starczą?
I jakbym miał zacząć zbierać ten docelowy zestaw 5.1 to też przyjmę jakieś polecenia czy to głośników czy amplitunera.
@cotidiemorior: 6C mam akurat przy kompie, do TV wpięte 7C które są od nich 2x większe (i tylko trochę mniejsze od 9C)

Do filmów zdecydowanie polecę większe 7C/9C/29

Ogólnie od czasu covida jest lipa z dostępnością, trzeba polować - lub brać używki

Model 29 to nowsza wersja 9C, różni się nowym pilotem i możliwością połączenia po BT

Z takich aktywnych głośników masz jeszcze Edifiery R2750DB

Wyżej cenowo to już monitory studyjne/używane